Klub PTTK “M-2” na podium


MYSZKÓW

Komisja Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK ogłosiła wyniki dorocznego konkursu na najlepszy klub i sekcję turystyki kolarskiej PTTK w 2005 roku., rozgrywanego w trzech kategoriach: oddziałowe komisje, kluby i kluby szkolne.

W konkursie ocenia się ilość i kategorie zdobytych odznak krajoznawczych i kolarskich, organizowanie wycieczek rowerowych, biwaków i rajdów, posiadanie własnej kadry programowej (a więc przodowników turystyki kolarskiej, znakarzy nizinnych szlaków rowerowych), uczestnictwo w imprezach centralnych, wytyczanie znakowanych tras rowerowych, także promowanie kolarstwa turystycznego zarówno na łamach prasy, internetu, jak i w toku pogadanek w szkołach bądź przedszkolach.
Osiedlowy Klub Turystyczny PTTK “M-2” Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Myszkowie sklasyfikowany został w swej kategorii na drugim miejscu. Jest to już dwudziesty piąty dyplom za udział w konkursowych szrankach; w dotychczasowej historii Klub “M-2” 12-krotnie zdobywał pierwsze miejsce, 8-krotnie drugie i 5-krotnie trzecie.
– Działalność klubu, skupiającego w swych szeregach głównie dzieci i młodzież szkolną, jest możliwa dzięki systematycznej pomocy ze strony Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, firmy “Polimer GT&C” w Myszkowie, Zakładu Usług i Zaopatrzenia Technicznego w Żarkach oraz wielu innych mecenasów turystyki – wyjaśnia, dziękując wszystkim dobroczyńcom za pomoc, prezes klubu Marian Kotarski.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *