Liga 40-latków

Rozgrywki 40-latków wchodzą w decydującą fazę. Terminarz tak się ułożył, że w ostatnich 3 kolejkach drużyny zajmujące w tabeli miejsca 1-3 rozgrywają mecze między sobą. Jedno z takich spotkań już za nami. Ostatniej niedzieli w najciekawszym meczu spotkały się aktualny lider Eko-Star Grodzisko i trzecia w tabeli Gmina Mykanów. Mecz zakończył się zwycięstwem Eko-Star i to oni w dalszym ciągu liczą się w grze o mistrzostwo. W następnej kolejce Gmina Mykanów grać będzie z Jagiellończykami. Na zakończenie rozgrywek czeka nas mecz pomiędzy Eko-Star a Jagiellończykami i wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz decydujący o tytule mistrzowskim w tym sezonie.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu zmierzyli się Volley Północ i Jagiellończycy. Jak można się było spodziewać, wyżej notowani „Jagielloni” nie dali żadnych szans drużynie Volley. Skuteczna i równa gra całej drużyny Jagiellończyków, zarówno w ataku jak i w obronie pozbawiła wszelkich złudzeń przeciwników. U zwycięzców w ataku wyróżniał się Arkadiusz Zemła. Trudną zagrywkę zaprezentował też Piotr Owczarek.

Volley Północ – Jagiellończycy 0:2
(13:25, 10:25)
MVP SPOTKANIA Arkadiusz Zemła

W kolejnym meczu pod siatką zaprezentowały się drużyny Elsen-u i Mikrusa. W pierwszej partii drużyny toczyły wyrównany pojedynek do samego końca. O zwycięstwie Elsen-u zadecydowała skuteczna zagrywka w samej końcówce seta. W drugim secie Elsen od samego początku wypracował sobie kilku punktową przewagę. Dobra postawa w obronie i skuteczne kontrataki pozwoliły utrzymać przewagę do końca.

Elsen SA – Mikrus 2:0
(25:23, 25:18)
MVP SPOTKANIA Grzegorz Dudek

Po kolejnym spotkaniu wiele sobie obiecywaliśmy. Zmierzyły się bowiem dwie drużyny ze ścisłej czołówki, każda z szansami na zwycięstwo w całych rozgrywkach. Przebieg spotkania potwierdził oczekiwania. Na boisku drużyny zaprezentowały na prawdę dobrą siatkówkę. Niczego nie brakowało, były długie wymiany, efektowne obrony i skuteczne kontry. Pierwsze, wyrównana partia padła łupem Eko-Staru dopiero w końcówce. W drugim secie dzięki dobrej grze w obronie i trudnej zagrywce Eko-Star objął kilku punktowe prowadzenie. Mykanów jednak się nie poddawał i odrobił część strat. W końcówce Eko-Star przy prowadzeniu 22:20 skończył w ataku 3 kolejne akcje i zakończył cały mecz.

EKO STAR Grodzisko – Gmina Mykanów 2:0
(25:22, 25:20)
MVP SPOTKANIA Tomasz Bulwan

W ostatnim niedzielnym spotkaniu zmierzyły się Gmina Rędziny i Temida. W obu setach już na początku Gmina Rędziny wypracowywała sobie kilku punktową przewagę. Konsekwentna gra pozwoliła za każdym razem bezpiecznie dowieźć korzystny wynik do końca seta. Temida tylko w raz w drugim secie postraszyła Rędziny niwelując w pewnym momencie stratę do dwóch punktów.

Gmina Rędziny – Temida 2:0
(25:18, 25:22)