PIŁKA NOŻNA. Remis Skry w Rzeszowie

W spotkaniu dwóch beniaminków drugiej ligi drużyna częstochowskiej Skry podzieliła się punktami z Resovią Rzeszów, remisując 2:2. Było to spotkanie 12. Kolejki.

Pierwszego gola w sobotnim meczu zdobyli rzeszowianie, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po strzale Sebastiana Zalepy. W 15 minucie częstochowianie mogli, a nawet powinni doprowadzić do wyrównania, jednak Dawid Niedbała przegrał pojedynek „oko w oko” z bramkarzem gospodarzy, Bartłomiejem Bankiem.
W 44 minucie podopieczni Pawła Ściebury dopięli swego – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Mariusz Holik, który nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy.
Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla częstochowian, którzy w 48 minucie objęli prowadzenie pięknym strzałem. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 73 minucie w polu karnym Skry zdaniem arbitra głównego – Sebastiana Załęskiego z Ostrołęki – nieprzepisowo powstrzymywany był Sebastian Zalepa. „Jedenastkę” na gola wyrównującego zamienił ukraiński pomocnik – Wadym Straszkewycz.
Tym samym do zakończenia spotkania wynik już nie uległ zmianie i obydwie drużyny do swojego dorobku będą mogły dopisać po jednym punkcie. Kolejne ligowe spotkanie drużyna częstochowskiej Skry rozegra w sobotę, 6 października br. O godzinie 16:00 na Stolzle Stadion zmierzy się z innym z beniaminków – toruńską Elaną. Ten mecz będzie zaliczany do spotkań o podwyższonym ryzyku.
Co ciekawe w zespole z Grodu Kopernika występuje dwóch zawodników, którzy w przeszłości występowali w częstochowskim Rakowie, to pomocnicy: Damian Lenkiewicz oraz Artur Lenartowski.
29.09.2018, g. 15:00 ( Rzeszów – Stadion Miejski) :
CWKS Apklan Resovia Rzeszów – KS Skra Częstochowa 2:2 (1:1),
1:0: Zalepa 8’
1:1: Holik 44’
1:2: D. Nowak 48’
2:2: Straszkewycz 73’ (k)

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka). Żółte kartki: Kaliniec 79’ (faul), Kmiotek 90+3’ (faul) – Jurek 28’ (faul), Napora 40’ (faul), Błaszkiewicz 59’ (faul), Obuchowski 72’ (faul), Zalewski 78’ (faul).
CWKS Apklan Resovia Rzeszów: Bartłomiej Banek – Rafał Mikulec, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski (53’ Paweł Hass), Mirosław Kmiotek, Kamil Antonik (87’ Szymon Feret), Konrad Domoń (kpt), Szymon Kaliniec, Dariusz Frankiewicz, Michał Ogrodnik (54’ Radosław Adamski), Przemysław Pyrdek (67’ Wadym Straszkewycz).
Trener: Szymon Grabowski.
KS Skra Częstochowa: Łukasz Krzczuk – Wojciech Jurek, Adrian Błaszkiewicz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski, Krzysztof Napora, Kamil Zalewski, Adam Olejnik, Michał Kieca (69’ Piotr Nocoń), Dawid Niedbała (68’ Maciej Buławski), Damian Nowak (90’ Sebastian Siwek).
Trener: Paweł Ściebura.