Otwarcie nowej szwalni Maskpolu w Częstochowie


Należący do Grupy PGZ PSO MASKPOL S.A. uruchomił nowy wydział produkcyjny zlokalizowany w Częstochowie na terenie podstrefy KSSE. Uroczyste otwarcie szwalni, w której już pracuje blisko 250 osób, miało miejsce 29 sierpnia 2023 roku. List gratulacyjny z tej okazji przekazał Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński.

 

 

W nowym dwukondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 2162m2 praca już wre od tygodnia. Inwestycję w całości  MASKPOL sfinansował z własnych środków. W związku z tym, że od kilku lat spółka jest wiodącym dostawcą umundurowania dla Wojska Polskiego, częstochowski wydział produkcyjny będzie zajmować się głównie tym segmentem oferty MASKPOL.

Podczas otwarcia mieliśmy okazję zwiedzić obiekt. Naszymi przewodnikami byli: Członek Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Mateusz Kazimierczak i Dyrektor ds. Technologicznych Piotr Mrozek.

Maskpol dynamicznie się rozwija, co jest także związane z sytuacją polityczną na świecie. Tylko w częstochowskiej szwalni dziennie szytych jest około 40 mundurów. – W ofercie mamy aż 38 rozmiarów, a szyjemy mundury dla wojska, policji, służby leśnej. Produkujemy także maski przeciwgazowe. We wrześniu firma uruchomi dwie maszyny typu kater – jedna w szwalni w Częstochowie, druga w Konieczkach – mówi Prezes Mateusz Kazimierczak.

W liście adresowanym na Adama Ogrodnika, Prezesa Zarządu PSO „MASKPOL” S.A. z siedzibą
w Konieczkach, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński
, podkreślił, że otwarcie nowego wydziału produkcyjnego Maskpolu w Częstochowie to inwestycja ważna w rozwoju strategicznej, państwowej firmy, ale też jest ważnym przedsięwzięciem dla całej Ziemi Częstochowskiej i dla Polski. ,,Od kilku lat z sukcesem realizujecie Państwo ambitne cele biznesowe, stawiacie na dynamiczny rozwój Maskpolu, dając nowe miejsca pracy dla kolejnych setek osób. Wasze odważne decyzje, ale i ciężka praca, są źródłem wzrostu znaczenia Maskpolu na mapie gospodarczej naszego kraju i w świecie. Co więcej, pokazujecie Państwo, że polski przedsiębiorca jest nie tylko mądry, ambitny i zaradny, ale jest także wrażliwy społecznie, bo przecież Maskpol znany jest z otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Współpracują Państwo z samorządami, pomagają szkołom, wspierają sport.

Dzisiejsze spotkanie jest zatem doskonałą okazją, aby podziękować Państwu za wybitną i innowacyjną działalność produkcyjną oraz pogratulować rozmachu inwestycyjnego i technologicznego. Maskpol jest bowiem kluczowym ogniwem systemu zaopatrującego Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej w wyposażenie dla naszych żołnierzy. To zadanie obliguje do spełniania najwyższych standardów. Państwo tę powinność wykonujecie z najwyższą dbałością. 

Szanowni Państwo, bardzo proszę – za pośrednictwem listu – przyjąć moje szczere powinszowania i wyrazy uznania. Gratuluję determinacji w działaniu, odwagi i konsekwencji w dążeniu do wytyczonego celu. Życzę Państwu i wszystkim Pracownikom wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Niech kolejne lata przynoszą nowe inspiracje do dalszej pracy, niech będą widownią do rozwoju Państwa przedsiębiorstwa. Życzę, aby wypracowana marka firmy Maskpol i doświadczenie wielu pokoleń pracowników przynosiły nieustająco satysfakcję i radość.” – napisał Wiceminister Szymon Giżyński.

 

 

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. działa od 1968 roku i w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia. Głównym obszarem działalności spółki są osłony balistyczne w postaci kamizelek i hełmów kuloodpornych. Spółka jest też głównym dostawcą dla wojska sprzętu ochronnego CBRN takiego jak maski czy odzież przeciwchemiczna.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *