Spod siatki/ Silesia wiceliderem tabeli. Częstochowianka dalej w kryzysie


W trwającym tygodniu swoje zaległe spotkania rozegrały kobiece drużyny siatkarskie z naszego miasta. W środę (15 lutego) w hali sportowej Politechniki Częstochowskiej przy Al. Armii Krajowej 23/25 KS Silesia podejmowała swoją imienniczkę z Mysłowic. Z kolei następnego dnia Sorella Częstochowianka udała się do Szczyrku na starcie z tamtejszym SMS PZPS I.

Pojedynek z Silesią Volley Mysłowice pierwotnie zapowiadał się na ciężką przeprawę dla zespołu prowadzonego przez Urszulę Jędrys-Szynkiel. Wszak częstochowianki sąsiadują z tą drużyną w tabeli. W zestawieniu 3. grupy 2. Ligi siatkarki częstochowskiej Silesii plasują się na drugim, zaś mysłowiczanki na trzecim miejscu.

Wyglądało na to, że wszelkie przedmeczowe przewidywania się sprawdzą. Wszak w setach pierwszym i drugim przyjezdne postawiły gospodyniom twarde warunki. Podopieczne trener Jędrys-Szynkiel w decydujących momentach potrafiły jednakże przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W premierowej odsłonie miejscowe ograły rywalki 25:23, zaś w następnej 26:24. Trzecia partia miała już zupełnie inny przebieg. W niej miejscowe dominowały praktycznie w każdym elemencie gry i rozgromiły oponentki aż 25:13. Dzięki środowej wygranej 3:0 KS Silesia Częstochowa umocniła się na pozycji wicelidera tabeli. Do pierwszego NTSK AZS PANS Komunalnik Nysa traci 7 punktów.

KS Silesia CzęstochowaSilesia Volley Mysłowice 3:0 (25:23, 26:24, 25:13)

Kolejnej potyczki do udanych nie zaliczy Częstochowianka. Zawodniczki pod wodzą Aliny Krzyczmonik ponownie nie urwały przynajmniej seta przeciwniczkom. Na wyjeździe w Szczyrku przegrały z SMS PZPS I. „Czanka” najlepiej spisała się w partii drugiej, w której uzbierała w sumie 21 „oczek”. W pierwszej i trzeciej z kolei team gości uległ odpowiednio 16:25 oraz 9:25. Była to już piętnasta porażka częstochowskich siatkarek na parkietach pierwszoligowych w sezonie 2022/2023. Sorella Częstochowianka obecnie zajmuje trzynaste miejsce w tabeli.

SMS PZPS I SzczyrkKS Sorella Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:16, 25:21, 25:9)

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *