Ciągłość terapii i nauki


W Częstochowie powstanie Gimnazjum Specjalne. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta

Będzie się ono mieścić się przy ul. Staszica 10. Potrzeba utworzenia takiej placówki była zgłaszana przez rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych już od dawna. Teraz młodzież z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną ma szansę na dalszą specjalistyczną edukację. Dotychczas naukę zapewniała im Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23. – Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów dzieci – podkreśla Ireneusz Leśnikowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.
Specjalistyczna edukacja i terapia dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną trwa w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 23 od września 1998 roku, tj. od chwili zetknięcia się z problemem autyzmu (marzec 1998 r.).
Podczas sesji powołano również do życia Zespół Szkół Specjalnych, na który składa się nowopowstałe gimnazjum przy ul. Staszica i Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 w Częstochowie. Połączenie obu szkół zapewni ciągłość prowadzonej terapii oraz umożliwi dzieciom i młodzieży edukację dostosowaną do ich indywidualnych potrzeb i możliwości, z uwzględnieniem specyfiki zaburzenia, jakim są autyzm i niepełnosprawność sprzężona.
W Zespole Szkół zatrudnionych zostanie dodatkowo 3 nauczycieli (2,5 etatu) w wymiarze 45 godzin tygodniowo.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *