Transport charytatywny z Niemiec


12. kwietnia przedstawiciele Zakonu Joannitów z Niemiec 12 kwietnia przyjechali z pomocą charytatywną dla Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Samotnej Matki i Dziecka w Żarkach. To pierwsza wizyta w tym roku.

Tym razem Żarki odwiedzili: Karl-Otto Biedermann oraz Klaus Wirwal. Transport darów zawierał: wózki inwalidzkie, łóżeczka dla małych dzieci, ubrania dla osób dorosłych oraz niemowląt. – Dary przekazaliśmy do domu, gdzie przebywają kobiety ciąży i młode matki, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej – mówi burmistrz Żarek Klemens Podlejski. urmistrz Klemens Podlejski.
Joannici przywożą transporty z pomocą materialną dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach od marca 2002 r. Do tej pory to już ponad trzynaście ton. Wśród podarowanych rzeczy jest sprzęt rehabilitacyjny, łóżka przeciwodleżynowe, sprzęt AGD, RTV. Część jest używana przez dzieci, młodzież, dorosłych w Środowiskowym Domu Samopomocy, ale wiele przedmiotów jest wypożyczanych ludziom potrzebującym w gminie Żarki oraz sąsiednich. Szefem projektu “Żarki” ze strony Joanitów został Karl-Otto Biedermann.
Na fot. Pamiątkowe zdjęcie ze spotkania z joannitami w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żarkach.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *