Pierwszy wygrany tie-break w sezonie. AZS 2020 górą w Spale

SIATKÓWKA II LIGA –

Siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Wojciecha Pudo w minioną sobotę, 18 stycznia, po pięciosetowym boju pokonali na wyjeździe SMS PZPS III Spała.

Mecz świetnie rozpoczęli siatkarze AZS-u 2020, którzy w premierowej odsłonie spotkania swoją skuteczną i konsekwentną grą nie dali rywalom żadnych szans. W kolejnych dwóch setach sytuacja się odwróciła, a górą była drużyna SMS-u. Dwie przegrane partie nie załamały jednak częstochowian, którzy w czwartym secie wrócili do dobrej gry, czego efektem było doprowadzenie do tie-break’a. W szeregach AZS-u 2020 powodów do hurraoptymizmu być jednak nie mogło, bowiem w bieżącym sezonie tie-break był dotychczas zmorą podopiecznych Wojciecha Pudo. W Spale nastąpiło jednak przełamanie, dzięki czemu zespół spod Jasnej Góry mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Dzięki wygranej Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa zajmuje 4. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają 25. stycznia w Hali Sportowej „Częstochowa”, a ich rywalem będzie wicelider tabeli – Volley MOSiR Sieradz. Początek meczu o godzinie 16.00. Wstęp wolny!

SMS PZPS III Spała : Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa 2:3 (16:25, 25:19, 25:22, 19:25, 7:15)