„Gdzie władza nie może, tam obywatel pomoże“. Będą sprzątać Częstochowę


Już w najbliższą sobotę (16 grudnia) o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich pracowitych mieszkańców i mieszkanki Częstochowy na wyjątkowo pożyteczny happening, podczas którego wspólnie posprzątamy ogromne ilości liści i śmieci zalegające przed budynkiem dworca PKP oraz Konduktorowni przy ulicy Piłsudskiego. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Gdzie władza nie może, tam obywatel pomoże“.

 

Z obserwacji częstochowian wynika, że to ważne miejsce nie było sprzątane od wielu miesięcy, a liście zalegają jeszcze od jesieni… zeszłego roku. Ponieważ władze miasta nie reagują, postanowiliśmy sami zrobić tu porządek. Nie jesteśmy roszczeniowi, a wręcz przeciwnie: chcemy zademonstrować naszą chęć społecznej pracy na rzecz Częstochowy!

 

Sobotnia akcja ma zwrócić uwagę na problem zaniedbania przestrzeni publicznej Częstochowy, który dotyczy także najbardziej uczęszczanych oraz reprezentacyjnych miejsc. Naszym zdaniem jednym z jego głównych powodów jest brak komunalnej Zieleni Miejskiej, która dysponowałaby rzutkimi i doświadczonymi pracownikami. Urzędnicy CUK nie są przecież od sprzątania…

 

Wydarzenie organizuje częstochowska Fundacja Rething, znana z licznych akcji sadzenia drzew i sprzątania dzikich wysypisk śmieci. W sukurs przychodzi jej Grupa Elanex, która nie od dziś zwraca uwagę na niską jakość przestrzeni publicznej w naszym mieście.

 

Worki i rękawice zapewniają organizatorzy. Jeśli możecie, przynieście ze sobą miotły, szczotki i grabie!

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu:

696-865-955 (Piotr Pałgan, Grupa Elanex)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *