Raków Częstochowa obronił Superpuchar Polski!

W rozegranym w sobotni wieczór, 9.lipca br. na Stadionie Miejskim w Poznaniu w meczu o Superpuchar Polski zdobywca Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski – Raków Częstochowa – wygrał 2:0 z Mistrzem Polski Lechem Poznań. Bramki dla Rakowa strzelili Bogdan Racovițan oraz Mateusz Wdowiak. Zespół pod wodzą Marka Papszuna do Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski i wicemistrzostwa dołożył Superpuchar Polski. Tym samym częstochowianie powtórzyli dokonania sprzed roku i stali się najbardziej utytułowanym polskim zespołem ostatnich dwóch lat!

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 43.minucie, kiedy to Bogdan Racovitan z bliskiej odległości niczym rasowy snajper pokonał Filipa Bednarka! Dla wychowanka Dijon Football Côte-d’Or było to pierwsze trafienie w barwach Rakowa Częstochowa!

W drugiej części spotkania nadal na boisku nadal dominowali podopieczni Marka Papszuna. Częstochowianie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak po strzale głową Mateusza Wdowiaka piłka trafiła w słupek!

W 51.minucie meczu piłkarze Rakowa Częstochowa dopięli swego i zdobyli gola na 2:0. Precyzyjnym strzałem popisał się Mateusz Wdowiak, który nie dał żadnych szans Filipowi Bednarkowi. W ostatniej minucie meczu częstochowianie mogli zdobyć trzeciego gola, jednak po strzale Szymona Czyża piłka trafiła w słupek!

Tym samym Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Lecha Poznań, 2:0 i po raz drugi z rzędu zdobył Piłkarski Superpuchar Polski! Prawie równo przed rokiem piłkarze Rakowa Częstochowa po rzutach karnych pokonali na wyjeździe Legię Warszawa i wówczas po raz pierwszy w historii zdobyli Piłkarski Superpuchar Polski.

Po zakończeniu spotkania w Poznaniu, piłkarze jak i cały sztab szkoleniowy Rakowa Częstochowa otrzymali z rąk Prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy jak i Sekretarza Generalnego PZPN, Łukasza Wachowskiego – pamiątkowe medale o paterę z okazji zdobycia Superpucharu Polski!

W zespole gospodarzy od 74.minuty na boisku przebywał były zawodnik Rakowa Częstochowa, Michał Skóraś. Spotkanie o Superpuchar Polski tradycyjnie już otworzy nowy sezon piłkarski w naszym kraju.

W najbliższy piątek, 15.lipca br. o godzinie 18:00 – drużyna Rakowa Częstochowa w 1.Kolejce rundy jesiennej sezonu 2022/2023 PKO Bank Polski Ekstraklasy zmierzy się przed własną publicznością z Wartą Poznań.

Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal +Sport 3 i Canal + Sport 5. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:40. Spotkanie w Częstochowie oficjalnie otworzy nowy sezon w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy! Bilety na to spotkania w formie “dwupaków” – na mecz z Wartą Poznań i FK Astana można nabywać za pośrednictwem strony internetowej bilety.rakow.com

09.07.2022, g.20:10 : Poznań (Stadion Miejski):

KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Racovitan 43′

0:2: Wdowiak 51′

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Karlström 8′ (faul), Citaiszwili 45+3′ (faul), Kwekweskiri 47′ (faul), Ramirez 79′ (faul) – Papanikolau 8′ (faul), Lederman 29′ (faul), Ivi López 48′ (faul), Rundić 90+3′ (faul). Widzów: 15 898.

KKS Lech Poznań: 35.Filip Bednarek – 44.Alan Czerwiński, 35.Nika Kwekweskiri, 16.Antonio Milić, 3.Barry Douglas, 50.Adriel Ba Loua (74′ 23.Kristoffer Velde), 22.Radosław Murawski (kpt) (74′ 20.Maksymilian Pingot), 6.Jesper Karlström (64′ 7.Afonso Sousa), 17.Filip Szymczak, 14.Heorhij Citaiszwili (74′ 21.Michał Skóraś), 90.Artur Sobiech (58′ 10.Dani Ramirez).

Rezerwowi: 1.Artur Rudko – 2.Joel Perreira, 5.Pedro Rebocho, 9.Mikael Ishak.

Trener: John van den Brom.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 66.Giannis Papanikolau (84′ 10.Igor Sapała), 8.Ben Lederman (88′ 55.Szymon Czyż), 17.Mateusz Wdowiak (78′ 30.Władysław Kochergin), 11.Ivi López (84′ 71.Wiktor Długosz), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (78′ 9.Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 4.Efstrátios Strátos Svárnas, 22.Deian Sorescu, 70.Fábio Sturgeon.

Trener: Marek Papszun