Strażnicy miejscy w weekendowe noce ponownie rozwozili osobom bezdomnym ciepłe pożywienie


W nocy z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek częstochowscy strażnicy miejscy ponownie rozwozili osobom bezdomnym ciepłe pożywienie i pomagali przetrwać mroźny czas. Wydano 79 porcji ciepłej herbaty i zupy.
Okres jesienno-zimowy to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych i samotnych, które decydują się koczować w pustostanach, altanach, zimnych piwnicach. Dlatego częstochowscy strażnicy miejscy kontrolują te miejsca i proponują osobom bezdomnym pomoc.

 

Na miniony weekend synoptycy prognozowali dwucyfrowe mrozy, dlatego miejskie instytucje oraz stowarzyszenia ponownie pomagały osobom bezdomnym. W nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek częstochowscy strażnicy miejscy z pracownikami Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” oraz streetworkerami kontrolowali miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Przez dwie noce skontrolowano 99 miejsc (45 i 54), gdzie zastano 79 osób (32 i 47). Potrzebującym wydano ciepłą herbatę i ciepłe pożywienie. Co ciekawe, 7 osób odmówiło pomocy (3 i 4).
Pomoc osobom bezdomnym koordynuje w Częstochowie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To druga i trzecia noc podczas obecnego okresu jesienno-zimowego, kiedy to częstochowscy strażnicy miejscy rozwozili osobom bezdomnym ciepłe pożywienie.
Straż Miejska apeluje do mieszkanek i mieszkańców, aby zgłaszać informacje o pobytach osób samotnych i bezdomnych, które przebywają w niskich temperaturach i narażone są na wychłodzenie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *