Raków wygodnie usadowił się w fotelu lidera!

W hitowym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe 3:1 z Górnikiem Zabrze. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 4. minucie po trafieniu Bartosza Nowaka. Trzy punkty gościom zapewniły dwa gole Iviego Lópeza oraz bramka Davida Tijanicia. W wyjściowej “jedenastce” Marka Papszuna zadebiutowali: Ivi López oraz Oskar Zawada.

Początek sobotniego spotkania na Arenie Zabrze nie należał do Rakowa. Gospodarze już w 4.minucie mogli się cieszyć z prowadzenia, gdy gola głową zdobył Bartosz Nowak. Po stracie bramki, częstochowianie ruszyli do odrabiania strat. W 9.minucie mający przed sobą tylko bramkarza, Martina Chudego- debiutujący w pierwszej “11”, Oskar Zawada trafił wprost w niego!

W 20.minucie spotkania swoje premierowe trafienie w barwach Rakowa uzyskał Ivi López, Dziesięć minut później podopieczni Marka Papszuna prowadzili już 2:1. Na listę strzelców wpisał się Reprezentant Słowenii w barwach Rakowa, David Tijanić.  W 36.minucie gospodarze zdobyli gola wyrównującego za sprawą Jesusa Jimeneza. Jednak po wideoweryfikacji VaR, arbiter główny Pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy uznał, że na pozycji spalonej znajdował się hiszpański napastnik drużyny gospodarzy.

W drugiej części spotkania Raków za sprawą drugiego trafienia Iviego Lopeza w 52.minucie, podwyższył prowadzenie na 3:1 i od tego momentu gra się uspokoiła. Podopieczni Marka Papszuna w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, gospodarze zaś sprawiali “wrażenie rozbitej armii” i nie mogli znaleźć żadnego sposobu na szczelną w tym meczu defensywę Rakowa.

Tym samym lider, Raków Częstochowa pewnie pokonał na wyjeździe dotychczasowego lidera, Górnika Zabrze, 3:1. “Czerwono – niebiescy” tym samym z dorobkiem 16.punktów zostali samodzielnym liderem tabeli, mając trzy punkty przewagi nad zabrzańskim Górnkiem i KGHM Zagłębiem Lubin (lubinianie swoje spotkanie rozegrają w niedzielę, 18.października br. na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski, warszawską Legią).

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w najbliższą niedzielę, 25.października br. O godzinie 15:00 w meczu ósmej kolejki spotkań, częstochowianie w roli gospodarza na GIEKSA Arena w Bełchatowie będą podejmowali beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy, PGE FKS Stal Mielec.  Mecz ” na żywo” od godziny 14:40 pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

Co ciekawe w drużynie rywali są trzej byli piłkarze Rakowa Częstochowa: Michał Gliwa, Kamil Kościelny oraz Maciej Domański. Jednak na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Dariusza Skrzypczaka może liczyć tylko dwóch ostatnich.

1:3: Ivi López 52′

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Massoúras 44′ (faul), Manneh 48′ (faul), Janża 51′ (faul) – wszyscy Górnik Zabrze. Mecz bez udziału publiczności.

KS Górnik Zabrze: 84.Martin Chudy – 6.Roman Prochazka, 2.Przemysław Wiśniewski, 4.Aleksander Paluszek (46.Stefanos Evangelou), 27.Adrian Gryszkiewicz, 64.Erik Janża, 8.Alasana Manneh (61′ 20.Daniel Ściślak), 3.Krzysztof Kubica (37′ 23.Giannis Massoúras), 17.Bartosz Nowak, 24.Alex Sobczyk (61′ 21.Piotr Krawczyk), 9.Jesus Jimenez (kpt).

Rezerwowi: 1.Dawid Kudła – 7.Michał Rostkowski, 11.Adam Ryczkowski, 16.Dariusz Pawłowski, 18.Wojciech Hajda.

Trener: Marcin Brosz

RKS Raków Częstochowa: 29.Jakub Szumski – 4.Kamil Piątkowski, 2,Tomas Petrasek (kpt), 3,Maciej Wilusz, 7.Fran Tudor (90+1′ 27.Daniel Bartl), 43.David Tijanić (76′ 8.Ben Ledrman), 10.Igor Sapała, 20.Marko Poletanović (68′ 17.Petr Schwarz), 11.Ivi López (68′ 13.Piotr Malinowski), 23.Patryk Kun, 9.Oskar Zawada (76′ 21.Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 1.Branislav Pindroch – 5.Petar Mamić, 6.Andrzej Niewulis, 16. Giannis Papanikolau.

Trener: Marek Papszun