Wszystko zaczyna się… od zaplecza. O odpowiednim wyposażeniu lokalu słów kilka


Funkcjonowanie branży spożywczej określone jest dokładnymi zasadami, jednak nie oznacza to, że nie możesz kreować wizerunku swojej marki w indywidualny sposób. Odpowiedni strój pracownika to jedno – dobór odpowiednich barw, naszycie logo i tym podobne czynności składają się pośrednio na rozwój marki. Twoim obowiązkiem, jako właściciela lokalu spożywczego, jest przede wszystkim rozwój swojej działalności i dbanie o najwyższy komfort swoich pracowników – lecz również o odpowiednie wyposażenie lokalu w niezbędne akcesoria.

https://pl.elis.com/pl

Diabeł tkwi w szczegółach. Jakie akcesoria znacznie poprawiają komfort pracownika?

Bardzo ważnym elementem każdego lokalu jest zaplecze – w nim bowiem pracownicy spędzają swoje przerwy, dlatego powinno ono zawierać przedmioty takie jak lampy owadobójcze czy maty dezynfekujące. Nieodłącznym elementem komfortowej łazienki jest automatyczny dozownik mydła, gdyż dzięki niemu pracownicy nie będą narażeni na wzajemny kontakt poprzez dotyk i tym samym przenoszenie szkodliwych drobnoustrojów „z ręki do ręki” (szczególnie jest to ważne w branży rzeźniczej, gdzie ma się do czynienia z surowym mięsem czy rybami). Oczywiście nie sposób zapomnieć również o strojach, w jakie powinny być wyposażone osoby pracujące – w przypadku lokali spożywczych znakomicie sprawdzają się fartuchy z dodatkowymi kieszeniami, które uchronią część ubrania przed ewentualnymi zabrudzeniami, a sama kieszonka będzie stanowiła świetną przechowalnię istotnych elementów, nawet takich jak klucze! Rzeczy zdaje się sporo, jednak są one konieczne, aby miejsce było bezpieczne i – przede wszystkim – higieniczne.

 

Gdy wszystkiego jest za dużo… Alternatywna pomoc dla osób z branży spożywczej

Prowadzenie własnego biznesu jest niebywale czasochłonne. Dopilnowanie wszystkich spraw, robienie zamówień, papierologia… przez cały natłok obowiązków można nie mieć ani czasu, ani głowy by porządnie wyposażyć swój sklep. Z pomocą przybywają jednak firmy, które obrały za cel pomoc małym i dużym przedsiębiorcom w zapewnieniu pracownikom ubrań i akcesoriów takich jak maty podłogowe czy urządzenia higieniczne. Jednym z liderów na polskim rynku w kwestii wynajmu i serwisu różnorodnej odzieży roboczej jest Elis. Kompleksowa usługa połączona z szybką wysyłką zainteresowała wielu właścicieli przedsiębiorstw – dodatkowa opcja prania czy naprawy pracowniczej garderoby to spory plus i oszczędność czasu dla osób prowadzących biznes. Odzież robocza z zaufanych źródeł spełnia wszystkie standardy BHP, a także jest wygodna i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków – profesjonalne firmy przeprowadzają również pomiary pracowników, aby skonstruować dla nich strój idealny; wiedzą bowiem doskonale, że zbyt luźne ubranie znacznie spowalnia cały proces pracy, natomiast zbyt ciasny strój powodować może nieprzyjemne otarcia lub nawet odparzenia. Już teraz zadbaj o swoich pracowników i uczyń swoje miejsce pracy przyjaznym i bezpieczniejszym! Współpraca ze specjalistami to gwarancja jakości połączonej ze sprawną dostawą.

Materiał Partnera

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *