Święto Sąsiadów


W Jaworzniku (04.06.) odbyło się Święto Sąsiadów, w ramach projektu unijnego ,,Nowe Szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o smakowite ciasta, smalec, kompot z rabarbaru, sałatkę owocową i wiele innych delikatesów. Grillowali: Arkadiusz Kotyniak oraz Grzegorz Kusaj, natomiast nagłośnienie obsługiwał Przemysław Michalak. Były jak zawsze dmuchańce, fotobudka oraz wata cukrowa i popcorn.

W konkursie na domowe ciasta, wyłoniono i nagrodzono zwycięzców:
I miejsce – Marcelina Tekielak
II miejsce – Olga Giza
III miejsce – Marzena Kusaj
Ponadto nagrody otrzymały: Katarzyna Greń, Anna Pol, Iwona Rał, oraz Agnieszka Kot za największy wkład w przygotowanie pysznego smalcu.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku przygotowały piękny występ dla publiczności, mogliśmy też podziwiać Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca z Zawiercia. Koło Gospodyń Wiejskich z Jaworznika wraz z radną Wiolettą Król i sołtys Kamilą Poroś przygotowały dla dzieci loterię z nagrodami.
Projekt unijny „Nowe Szanse” pozwala na realizację tak atrakcyjnych wydarzeń w naszych sołectwach i do tego mobilizuje społeczność lokalną do włączenia się w organizację świąt z wielkim zaangażowaniem.
Kolejne Święto Sąsiadów odbędzie się w dniu 25 czerwca o godz. 16.00 przy basenie miejskim w Żarkach.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *