Z RAPORÓWKI POLICJANTA / Częstochowscy policjanci przechwycili nielegalny tytoń i papierosy. To kolejne wykrycie przestępstwa na wielką skalę


Kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 56-latka, który posiadał znaczną ilość tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci przejęli 750 kilogramów tytoniu i 10 tysięcy sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na 740 tysięcy złotych.

To kolejna akcja częstochowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą zakończona powodzeniem. W minionym tygodniu mundurowi zabezpieczyli 750 kilogramów tytoniu i 10 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar posiadał 56-latek, który tytoń i papierosy ukrywał w garażu na terenie swojej posesji znajdującej się w gminie Mykanów. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 740 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, 56-letniemu właścicielowi zabezpieczonego towaru grożą nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

 

źródło KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *