Zwycięstwo i piąte miejsce w tabeli Skry Częstochowa na koniec rundy jesiennej

W świetnym stylu rundę jesienną zakończyli piłkarze częstochowskiej Skry. W poniedziałek (13 listopada), na stadionie przy ul. Loretańskiej, podopieczni Konrada Geregi – w ramach 17. kolejki 2. Ligi – podejmowali KKS Kalisz. Spotkanie rozstrzygnięte zostało na korzyść gospodarzy 4:1.

Częstochowianie na boisku dominowali niemal od samego początku rywalizacji. Po kilku próbach, „Skrzakom” w końcu udało się wyjść na prowadzenie (1:0). Miało to miejsce w 21. minucie, kiedy gola dla miejscowych strzelił Jan Ciućka.

Nie trzeba było czekać, aby gracze Skry powiększyli swoją przewagę. Cztery minuty później strzał w światło kaliskiej bramki oddał Przemysław Sajdak.

Częstochowscy gracze nie zwalniali tempa. Cały czas dążyli do zdobycia trzeciego gola. Ten na konto „Niebiesko-Białych” wpadł w 43. min. za sprawą Jana Ciućki. Tym samym na przerwę obie ekipy do szatni schodziły przy wyniku 3:0 dla drużyny z miasta spod Jasnej Góry.

Po zmianie stron w dalszym ciągu w natarciu był zespół miejscowy. Czwarte skuteczne trafienie ze strony częstochowian nastąpiło w 52. minucie, kiedy strzałem z dystansu bramkarza gości, Macieja Krakowiaka, ograł Tobiasz Kubik.

Rezultat 4:0 na rzecz „Skrzaków” utrzymywał się przez dłuższy czas. Z każdą chwilą gospodarze byli coraz bliżsi siódmego tryumfu w tym sezonie. Tymczasem w 88. minucie honorowego gola dla kaliszan zdobył Nestor Gordillo. Nic to jednakże nie zmieniło w kontekście przyznania trzech meczowych punktów. Przyjezdni bowiem nie mieli już najmniejszych szans na odrobienie bramkowych strat.

Dzięki poniedziałkowej wygranej 4:1 Skra Częstochowa na koniec rundy jesiennej drugoligowych rozgrywek 2023/2024 zajęła piątą pozycję.

Skra CzęstochowaKKS Kalisz 4:1

1 : 0 – Jan Ciućka 21. min.
2 : 0 – Przemysław Sajdak 25. min.
3 : 0 – Jan Ciućka 44. min.
4 : 0 – Tobiasz Kubik 52. min.
4 : 1 – Nestor Gordillo 88. min.

Skra Częstochowa: 1. Szymkowiak – 98. Nawrocki, 4. Mesjasz, 21. Wypart (72’ 2. P. Kucharczyk) – 88. Kubik, 26. Olejnik (61’ 77. Kołodziejczyk), 6. Łabojko, 11. Winciersz (80’ 15. Maćkowiak) – 7. Nocoń, 25. Sajdak (72’ 16. Niedbała) – 8. Ciućka (72’ 10. Wojtyra)

KKS Kalisz: 1. Krakowiak – 42. Smoliński, 35. Kieliba, 3. Gawlik (58’ 23. Białczyk), 70. Dębiński – 24. Wysokiński, 7. Janiak (58’ 8. Kalenik), 16. Putno (80’ 15. Staszak) – 10. Gordillo, 77 Żebrowski (58’ 22. Maroszek), 9. Sobol (58’ 19. Szewczyk)