Wysoka porażka Skry Częstochowa na inaugurację drugiej ligi!

Piłkarze Skry Częstochowa przegrali w sobotę, 22.lipca br. na wyjeździe z Hutnikiem Kraków, 0:3 w pierwszej kolejce o mistrzostwo drugiej ligi. Gole dla gospodarzy w tym meczu zdobyli: Dawid Kubowicz (13′), Deniss Rakels (49) i Patryk Kieliś (85′).

Gospodarze pierwszego gola zdobyli już w 13.minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego Dominika Zawadzkiego przedłużył Marcin Wróbel, a piłkę do bramki wpakował Dawid Kubowicz.

Piłkarze ze Stolicy Małopolski po zdobyciu bramki nadal atakowali i w 22.minucie meczu byli bardzo bliscy podwyższenia rezultatu. Jednak uderzenie Krystiana Lelka skutecznie obronił golkpiper Skry.

Krakowianie w pierwszej części spotkania całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, z kolei drużyna pod wodzą Konrada Geregi ani razu nie zdołała stworzyć zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Wiktora Kaczorowskiego! Goście kończyli premierową odsłonę w “10” kiedy to w 40.minucie czerwoną kartkę otrzymał Dawid Wojtyra, za obrazę sędziego głównego, Pana Kornela Paszkiewicza z Wrocławia.

Druga część meczu rozpoczęła się fatalnie dla piłkarzy Skry Częstochowa. Zawodnicy z Nowej Huty zdobyli drugiego gola a na listę strzelców wpisał się Deniss Rakels. Wychowanek Jēkabpils SC wygrał pojedynek sam na sam z Karolem Szymkowiakiem!

W 77.minucie meczu goście obejrzeli drugą czerwoną kartkę a do protokołu trafił Oliwier Kucharczyk, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję, Denissa Rakelsa.

Drużyna z Suchych Stawów ustaliła wynik meczu w 85.minucie , kiedy to na listę strzelców wpisał się Patryk Kieliś. Tym samym Skra Częstochowa przegrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków, 0:3 w pierwszej kolejce o mistrzostwo drugiej ligi.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w piątek, 28.lipca br. O godzinie 19:00 przy Loretańskiej 20 rywalem będzie inny spadkowicz z Fortuna 1.Ligi, MKS Sandecja Nowy Sącz. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Mecz “na żywo” w systemie PPV pokaże Telewizja internetowa WP Pilot.

W zespole z Nowego Sącza występuje były zawodnik częstochowskiej Skry, Radosław Gołębiowski. Nowosądeczanie na inaugurację drugiej ligi ulegli na wyjeździe Olimpii Grudziądz, 1:3.

22.07.2023, g.17:00: Kraków (Stadion Miejski Hutnika Kraków – Suche Stawy):

KS Hutnik Kraków – KS Skra Częstochowa 3:0, (1:0),

1:0: Kubowicz 13′

2:0: Rakels 49′

3:0: Kieliś 85′

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Kubowicz 36′ (faul), Marcinkowski 70′ (faul) – Kubik 37′ (faul), Mesjasz 63′ (faul), Nocoń 78′ (faul). Czerwone kartki: Kubowicz (73′, faul – za drugą żółtą kartkę) – Wojtyra 40′ ( za obrazę sędziego), Kucharczyk 77′ ( za faul taktyczny). Widzów:

KS Hutnik Kraków: 39.Wiktor Kaczorowski – 11.Patryk Kieliś, 5.Dawid Kubowicz, 36.Kamil Wenger, 23.Jakub Marcnikowski (88′ 30.Filip Jania), 10.Miłosz Drąg, 8.Dominik Zawadzki (kpt), 27.Marcin Budziński (90+2′ 21.Karol Szablowski), 9.Krystian Lelek (82′ 77.Michał Głogowski), 99.Marcin Wróbel, 92.Deniss Rakels (89′ 7.Krzysztof Świątek). Trener: Bartłomiej Bobla.

KS Skra Częstochowa: 1.Karol Szymkowiak – 13.Mateusz Magdziarz (46′ 22.Zbigniew Wojciechowski), 98.Filip Nawrocki (46′ 20.Oliwier Kucharczyk), 5.Mateusz Bartosiak, 4.Adam Mesjasz, 11.Mateusz Winciersz, 88.Tobiasz Kubik (62′ 28.Michał Kitliński), 26.Adam Olejnik (62′ 8.Jan Ciućka), 6.Mikołaj Łabojko (46′ 25.Przemysław Sajdak), 7.Piotr Nocoń (kpt), 10.Dawid Wojtyra.

Trener: Konrad Gerega.