K.S. RESPEKT TAEKWON-DO Z CZĘSTOCHOWY NAJLEPSZYM KLUBEM W POLSCE

W dniach 13-15 maja 2022 r. w Pankach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w Taekwon-do ITF. Częstochowski klub sportowy RESPEKT reprezentowało pięciu zawodników, którzy spisali się znakomicie – aż 4 z nich wróciło z tytułami Mistrza Polski.

Podczas dwudniowej rywalizacji zdobyli aż 16 medali, 5 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych, co uplasowało klub na 1. miejscu w Polsce w kategorii młodzieżowców oraz na 1. miejscu w klasyfikacji łącznej juniorów i młodzieżowców na 45 startujących klubów. – Zawodnicy zdobyli medale w wielu konkurencjach: walkach, układach indywidualnych oraz technikach specjalnych co świadczy o ich wszechstronnym przygotowaniu a serce do walki i zaangażowanie daje ogromne powody do dumy – mówi  prezes oraz główny trener klubu Kamil Klimaszewski IV Dan.

Alicja Kędzia – 1 miejsce układy młodzieżowców, 2 miejsce walki młodzieżowców – 56 kg,

3 miejsce układy juniorek, 3 miejsce walki juniorek – 55 kg

Zofia Nowakowska – 1 miejsce walki młodzieżowców – 50 kg, 3 miejsce układy młodzieżowców I Dan

Weronika Dobosz – 3 miejsce układy młodzieżowców II Dan, 3 miejsce walki młodzieżowców -56 kg

Juliusz Trzepizur – 1 miejsce układy juniorów I Dan, 1 miejsce techniki specjalne młodzieżowców, 2 miejsce techniki specjalne juniorów, 2 miejsce układy młodzieżowców I Dan, 3 miejsce walki juniorów -62 kg

Jakub Wójcik – 1 miejsce układy młodzieżowców, 2 miejsce układy juniorów, 3 sp miejsce walki młodzieżowców – 63 kg