Zwycięstwo Skry w meczu Jubilatów

W spotkaniu 19.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi, drużyna Skry Częstochowa pokonała na Stadionie przy Loretańskiej 20, Garbarnię Kraków, 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył dla gospodarzy w 83.minucie, Piotr Nocoń. Obydwie drużyny świętują w tym roku swoje okrągłe jubileusze – częstochowianie 95.lecie powstania , natomiast Garbarnia Kraków – setne urodziny.

Sobotnie spotkanie na stadionie przy ulicy Loretańskiej 20 stało na niezłym poziomie. Goście zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, prowadzili równorzędną walkę z podopiecznymi Marka Gołębiewskiego. Momentami nawet częściej goszcząc pod bramką Mikołaja Biegańskiego.

Tak bardzo dobrze zorganizowana drużyna spod Wawelu na niewiele pozwalała gospodarzom na stwarzanie sobie groźnych sytuacji pod bramką Doriana Frątczaka. Ze strony przyjezdnych najaktywniejsi pod bramką Skry byli m.in Kamil Kuczak, Błażej Radwanek czy też Michał Feliks, jednak zawodnikom Garbarni brakowało skuteczności.

W 31.minucie na boisku przy Loretańskiej byliśmy świadkami sporej kontrowersji. W polu karnym gospodarzy zdaniem przyjezdnych faulowany był Michał Feliks. Na murawie zrobiło się bardzo gorąco, były głośne protesty gości i ich ławki rezerwowych, Jednak mimo tego, arbiter główny Pan Marek Śliwa z Kielc odgwizdał…rzut sędziowski!

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej odsłonie gra nadal była wyrównana ale ze wskazaniem na drużynę Garbarni. Swoje szanse Tomasz Kołbon czy też  były najlepszy strzelec rundy wiosennej czwartej ligi, grupy czwartej w barwach Stali Stalowa Wola, Michał Fidziukiewicz. Jednak próby graczy Łukasza Surmy spaliły na panewce.

Gdy wydawało się, że pierwszy w tym roku mecz Skry Częstochowa o stawkę zakończy się bezbramkowym remisem, to gospodarze przeprowadzili koronkową akcję. W 83.minucie płaskim strzałem w środek bramki golkipera gości pokonał wychowanek Rakowa Częstochowa, Piotr Nocoń.

Do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania arbiter z Kielc “dorzucił” trzy minuty. Były to bardzo długie minuty dla gospodarzy, natomiast dla gości ten czas upływał niemiłosiernie szybko. W samej końcówce spotkania jeszcze co prawda “zakotłowało się” pod bramką Mikołaja Biegańskiego, ale ostatecznie to podopieczni Marka Gołębiewskiego cieszyli się po końcowym gwizdku z trzech, bardzo ważnych punktów.

Piłkarze Skry Częstochowa po 18.Kolejkach drugiej ligi, mają na swoim koncie już 31.”oczek” i w tabeli zajmują, bardzo wysokie piąte miejsce, czyli lokatę dającą prawo gry w barażach o awans na boiska Fortuna 1.Ligi.

Kolejne ligowe spotkanie ekipa Marka Gołębiewskiego rozegra w niedzielę, 7.marca br. Na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Skra” rywalem będą rezerwy występującego w PKO Bank Polski Ekstraklasie, Śląska Wrocław. Początek tego meczu o godzinie 13:00. Tekstową relację LIVE z tego spotkania będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnego profilu Gazeta Częstochowska LIVE na Facebooku. Mecz “na żywo” będzie transmitowany na oficjalnym kanale klubowym SkraTV na YouTube.

Co ciekawe zawodnikiem rezerw wrocławskiego Śląska jest były zawodnik Skry Częstochowa,  22-letni obrońca, Konrad Poprawa. Piłkarz ten w sezonie 2018/2019 w klubie z ulicy Loretańskiej rozegrał 11.spotkań w drugiej lidze i spędził na boisku 715.minut.

27.02.2021, g.13:00, Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Skra”) :

KS Skra Częstochowa – RKS Garbarnia Kraków 1:0, (0:0),

Bramka:

1:0: Nocoń 83′

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce). Żółte kartki: Gołębiowski 59′ (faul), Niedbała 70′ (faul), Pietraszkiewicz 88′ (faul) – Masiuda 82′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KS Skra Częstochowa: 1.Mikołaj Biegański – 4.Adam Mesjasz, 7.Piotr Nocoń, 8.Rafał Brusiło, 10.Radosław Gołębiowski, 17.Krzysztof Napora, 26.Adam Olejnik (kpt), 18.Karol Noiszewski (58′ 23.Dawid Niedbała), 7.Piotr Nocoń, 30.Titas Milasius (72′ 11.Daniel Pietraszkiewicz), 21.Kamil Wojtyra (89′ 16.Lucjan Klisiewicz).

Rezerwowi: 33.Mateusz Kos – 2.Jakub Załucki, 9.Damian Warnecki, 20.Sebastian Rogala, 29.Dominik Smykowski, 32.Maksim Kventsar. Trener: Marek Gołębiewski.

RKS Garbarnia Kraków: 1.Dorian Frątczak – 87.Jakub Kowalski, 8.Marek Masiuda (kpt), 31.Donatas Nakrosius, 29.Michał Rutkowski, 9.Błażej Radwanek, 21.Tomasz Kołbon, 77.Jakub Janik (63′ 6.Mateusz Duda), 10.Kamil Kuczak, 7.Jakub Górski (61′ 11.Daniel Morys), 99.Michał Feliks (72′ 91.Michał Fidziukiewicz).

Rezerwowi: 33.Aleksander Kozioł – 12.Szymon Pająk, 13.Bruno Wacławek, 15.Grzegorz Marszalik, 47.Kacper Laskoś, 55.Mateusz Surma. Trener: Łukasz Surma.