JAZZTOCHOWA ZAGRA W PARKU


Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza 24 lipca o godzinie 19.00 na koncert zespołu Immortal Onion w Altanie w Parku im. Stanisława Staszica.

 Grupa zagra już w najbliższą sobotę, w ramach cyklu JAZZtochowa  w Altanie Parkowej (a w przypadku niepogody w Ośrodku Promocji Kultury). Immortal Onion to trio powołane do życia w 2016 roku w Gdańsku. Rok później zespół, jako laureat programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny” Instytutu Muzyki i Tańca, nagrał swoją pierwszą płytę „Ocelot of Salvation”. Zespół wystąpił z debiutanckim materiałem w 11 państwach. Podsumowaniem dwóch lat koncertowania grupy było wydanie własnym nakładem w 2019 roku albumu „Ocelot of Salvation | Live in Sopot”. Niedługo później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią U Know Me Record, czego efektem jest płyta studyjna „XD [Experience Design]”, zaś pół roku później ukazała się EPka zatytułowana „Ausfahrt XD”. Jak podkreślają muzycy, inspiracją dla powstania Immortal Onion byli różni artyści. Wśród nich znajdują się między innymi Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan czy Tosin Abasi. Od samego początku ideą przewodnią zespołu było więc łączenie często bardzo odmiennych gatunków. Na tej liście zajdziemy na przykład jazz, minimal music, fusion, trap czy progresywny metal. Jednak pomimo takiej rozbieżności Immortal Onion stworzył własny, rozpoznawalny muzyczny język. Podejście to znajduje również wyraz w nazwie zespołu. – Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że nie do końca podoba nam się elitaryzowanie jazzu i tak zwanej sztuki wysokiej – tłumaczą członkowie grupy. – Żeby przełamać tę barierę między twórcą, a odbiorcą musieliśmy w naszej nazwie zburzyć patetyczną nieśmiertelność niepoważną cebulą. Zespół wystąpi w składzie: Ziemowit Klimek (kontrabas, bass, moog), Tomir Śpiołek (instrumenty klawiszowe), Wojtek Warmijak (perkusja).

Wstęp na koncert jest niebiletowany. Obowiązują ograniczenia sanitarne adekwatne do miejsca. W przypadku sali Ośrodka Promocji Kultury wytyczne dla osób odwiedzających instytucję można znaleźć na specjalnie przygotowanej podstronie.
https://gaudemater.pl/wytyczne-dla-odwiedzajacych/

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *