Adidas nowym sponsorem technicznym Rakowa Częstochowa!


Mistrz Polski, Raków Częstochowa, podpisał kontrakt z nowym sponsorem technicznym i od 1 lipca 2023 dołącza do piłkarskiej rodziny adidas. Niemiecka, globalna firma odzieżowa będzie na pewno ubierać drużynę Rakowa Częstochowa nadchodzącym sezonie 2023/2024. W ubiegłym sezonie sponsorem technicznym aktualnego Mistrza Polski była polska firma 4f. Raków Częstochowa tym samym dołączył do najlepszych drużyn piłkarskich na świecie, takich jak m.in Real Madryt CF, Manchester United, Arsenal Londyn, Bayern Monachium i Juventus Turyn. Wszystkie wymieniona kluby łączy właśnie firma adidas!

Odkąd w 2019 roku, po 21.latach przerwy, Raków Częstochowa ponownie awansował do Ekstraklasy, stał się jedną z wiodących drużyn w rozgrywkach ligowych oraz w Pucharze Polski. Od 2021 roku – roku stulecia klubu, Czerwono-Niebiescy dwukrotnie zdobyli wicemistrzostwo, dwukrotnie wygrali Fortuna Puchar Polski i dwukrotnie sięgnęli po Superpuchar Polski. W 2023 roku drużyna z Częstochowy osiągnęła największy sukces w swojej historii, dominując rozgrywki ligowe i zdobywając Mistrzostwo Polski.

adidas od lat wspiera sportowców indywidualnych oraz kluby, zapewniając najwyższej jakości wsparcie techniczne, dlatego entuzjazmu nie kryje również zespół z Częstochowy:

– Można powiedzieć, że „Impossible is nothing” to dewiza klubu od początku drogi, którą zmierzał do Tytułu i którą, teraz wspólnie z adidas, chce zmierzać dalej. Cieszymy się, że tak rozpoznawalna marka reprezentująca podobne wartości rozpoczyna wieloletnią współpracę z klubem. Drużyna, ale i cały klub z akademią włącznie, zyskały dzięki temu znaczące wsparcie. Jesteśmy też pełni wiary, że partnerstwo z adidas przyniesie wiele pozytywnych emocji naszym kibicom – tłumaczy Piotr Obidziński, prezes zarządu Rakowa Częstochowa.

 

O adidas Football

adidas jest globalnym liderem w dziedzinie piłki nożnejoficjalnym partnerem najważniejszych turniejów piłkarskich na świecie, takich jak Mistrzostwa Świata FIFA™, Mistrzostwa Europy UEFA i Liga Mistrzów UEFA. adidas jest również sponsorem najważniejszych klubów piłkarskich na świecie, takich jak Real Madryt, Manchester United, Arsenal, Bayern Monachium i Juventus.

Źródło: Informacja prasowa.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *