Raków udanie zakończył jesienne rozgrywki

PIŁKA NOŻNA II LIGA

Częstochowski Raków zakończył zmagania jesienne w II lidze wygraną z Unią Janikowo 2:1. Początek spotkania nie zapowiadał łatwej przeprawy dla czerwono-niebieskich, wręcz przeciwnie w pierwszej połowie goście radzili sobie lepiej strzelając jedyną w tej części meczu bramkę. Po zmianie stron gospodarze zaprezentowali odmienny styl gry. Z impetem zaczęli odrabiać straty, a następnie wypracowali przewagę, która dała im zwycięstwo.

Raków Częstochowa – Unia Janikowo 2:1 (0:1)
Strzelcy bramek: 0:1 Nowaczyk (14.), 1:1 Kaźmierczak (58. samobójcza), 2:1 Korytkowski (85.)

Przypomnijmy, że częstochowska drużyna rozpoczęła rozgrywki bardzo źle. Po pięciu kolejkach podopieczni trenera Roberta Olbińskiego mieli na koncie zaledwie dwa „oczka”. Nowy zarząd klubu postanowił dokonać zmian w sztabie szkoleniowym drużyny. Dziś można stwierdzić, że było to dobre posunięcie. Pod wodzą nowego trenera – Leszka Ojrzyńskiego zespół w 14. meczach zdobył 27. punktów i awansował z ostatniej – osiemnastej pozycji w tabeli na siódmą.

Obecnie piłkarzy czeka zimowa przerwa w rozgrywkach, jednak nie będą oni w tym czasie próżnować. Rozegrają 11 meczów sparingowych.Należy dodać, że sparingpartnerzy częstochowskiej drużyny to zespoły z „ wysokiej pułki”, Poniżej plan meczów kontrolnych:
22.11.08 (sobota) – Concordia Piotrków Trybunalski (2 Liga, gr. wschodnia).
24.01.09 (sobota) – PGE GKS Bełchatów (Ekstraklasa)