XV Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100 LAT” w Częstochowie

21 listopada 2015 w sali TZN w Częstochowie (Techniczne Zakłady Naukowe przy ul. Jasnogórskiej 86/90) odbył się XV Ogólnopolski Turniej Badmintona „DEBLE 100Lat”, którego organizatorem był Śląski Związek Badmintona i Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF ”Hutnik” Częstochowa. Na starcie tego jedynego rozgrywanego w tej formule turnieju w Polsce, w którym startująca para musi mieć minimum 100 lat, stanęły 32 pary – 43 zawodników z 16 miast. Jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta.

W kategorii „debel 100” I m-ce wywalczyła para: Paweł Działo i Paweł Gasz (nota bene Mistrz Europy na 2014r z Lizbony w kategorii 70+) z BKS „Kolejarz” Katowice. II m-ce zajęli: Jarosław Ociepa z KRS TKKF Hutnik Częstochowa i Mariusz Maczuga UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza; III m-ce Robert Gładych z KRS TKKF Hutnik Częstochowa – Czesław Trzmiel KS OPOLE. W kategorii „deble 100+” –(para powyżej 107 lat): I m-ce zajęła para z STB „Energia” z Lublińca: Wojciech Borzęcki –Grzegorz Pradela; II m-ce zajęli Ryszard Kuląg – Piotr Szafrański z Łodzi. W deblu kobiet I m-ce wywalczyła Dorota Grzejdak z Sianowa (posiada w swoim dorobku medal brązowy Mistrzostw Świata seniorów badmintona oraz dwukrotnie Mistrzostwo Europy) i Małgorzata Woźniak z KRS TKKF Hutnik ; II m-ce: para z KRS TKKF Hutnik: Danuta Korbel z Małgorzatą Moruń; III m-ce Grażyna Bełus z Kielc z Anną Kaźmierowską. W grze mieszanej triumfowała para Andrzej Struense i Dorota Grzejdak; II m-ce Jarosław Ociepa i Sonia Wachowska z STB „Energia” z Lublińca; III m-ce Ryszard Kuląg z Anną Kaźmierowską z Łodzi.

Otwarcie prowadził Maciej Żmudziński – prezes KRS TKKF Hutnik. Sędzią głównym zawodów była Katarzyna Żmudzińska. Wypada jeszcze dla statystyki dodać, iż najstarszą parę 126 lat tworzyli Tomasz Rosiński (47) z Cz-wy i Jan Toczek (79 lat –najstarszy zawodnik) z Kęt ale zrzeszony w KRS TKKF Hutnik Cz-wa.