Mamy półfinał!

Piłkarze Rakowa Częstochowa w najlepszej czwórce Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski! Zespół pod batutą Marka Papszuna pokonał na wyjeździe pięciokrotnego zdobywcę tego trofeum, Lecha Poznań, 2:0! Gole dla częstochowian w tym spotkaniu zdobyli: Andrzej Niewulis w 69.minucie oraz Vladislavs Gutkovskis w 77.minucie. Gospodarzom wtorkowa porażka praktycznie zamknęła drzwi do gry w Europejskich Pucharach! W drużynie Lecha od 69.minuty na boisku przebywał były zawodnik Rakowa, Michał Skóraś.

Wtorkowe spotkanie było niezwykle zacięte i widać było, że obydwie drużyny grają pod olbrzymią presją o końcowy wynik. Wszystko co najciekawsze dla kibica, wydarzyło się dopiero w drugiej odsłonie spotkania. Wtedy też padły gole, obydwa dla ekipy Marka Papszuna.

Bezbramkowy remis utrzymywał się do 69. minuty, kiedy w pole karne powędrował kapitan “czerwono – niebieskich”, Andrzej Niewulis. Piłkę ze skrzydła dograł mu Patryk Kun, a popularny “Niewul” strzałem głową pokonał Jakuba Bednarka.
Kapitalny mecz w barwach Rakowa rozgrywał Patryk Kun, który w 77.minucie po raz drugi w tym spotkaniu asystował przy bramce dla częstochowian. Do piłki zagranej przez Patryka Kuna dopadł Vladislavs Gutkovskis i długo się nie namyślając, huknął prawą nogą, nie dając żadnych szans golkiperowi gospodarzy na skuteczną interwencję.

Piłkarze Rakowa Częstochowa mogli “dobić” “Kolejorza” w 78.minucie, jednak po uderzeniu Iviego Lopeza piłka trafiła w słupek bramki Jakuba Bednarka. Do samego końca wynik już nie uległ zmianie i Raków Częstochowa obok występującej w Fortuna 1.Lidze, Arki Gdynia zameldował się w półfinale Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski.

Przed nami jeszcze dwa spotkania półfinałowe, które zostaną rozegrane w środę, 3.marca br. W nich – MKS Chojniczanka 1930 Chojnice zmierzy się z obrońcą trofeum, MKS Cracovią Kraków (g.17:20: Polsat Sport Extra LIVE) oraz KP Legia Warszawa podejmie przy ŁazienkowskiejGKS Piasta Gliwice (g.20:20 Polsat Sport LIVE). Pary półfinałowe wyłoni ceremonia losowania, która odbędzie się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Spotkania 1/2 Finału Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski zaplanowano na środę, 7.kwietnia br. Finał odbędzie się w niedzielę, 2.maja br. najprawdopodobniej na Arenie Lublin.

02.03.2021, g.20:30 : Poznań (Stadion Miejski) :

KKS Lech Poznań – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:0),

0:1: Niewulis 69′

0:2: Gutkovskis 77′

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Puchacz 28′ (faul), Tiba 61′ (faul), Salamon 76′ (faul), Sykora 80′ (faul) – Poletanović 40′ (faul), Jach 90+2′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KKS Lech Poznań: 35.Filip Bednarek – 44.Alan Czerwiński, 18.Bartosz Salamon, 16.Antonio Milić (60′ Thomas Pauck Rogne), 27.Tymoteusz Puchacz (kpt), 6.Jesper Kewe Karlstrom (76′ 23.Filip Szymczak), 25.Pedro Miguel Amorim Pereira da Silva “Pedro Tiba”, 10.Daniel Ramirez Fernandez (76′ 30.Nika Kwekweshiri), 38.Jakub Kamiński (69′ 21.Michał Skóraś), 20.Aron Jóhannsson.  Trener: Dariusz Żuraw.

RKS Raków Częstochowa: 28.Dominik Holec – 4.Kamil Piątkowski, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 33.Jarosław Jach, 7.Fran Tudor, 10.Igor Sapała, 10.Marko Poletanović (62′ 43.David Tijanić), 14.Daniel Szelągowski (62′ 8.Ben Lederman), 11.Ivi Lopez (72′ 77.Marcin Cebula), 23.Patryk Kun, 21.Vlaidislavs Gutkovskis (90′ 18.Jakub Arak). Trener: Marek Papszun.