Wieści z Częstochowskiego Klubu Sportowego Budowlani

Mariola Sojda w 14 Cracovia Maraton.
W 14 Cracovia Maraton doskonale zaprezentowała się Mariola Sojda. W stawce ponad 4,5 tysiąca uczestników, na bardzo trudnej technicznie trasie, w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 5 miejsce. Jej wynik 2 godz. 52 min 20 s. to nowy rekord życiowy. Zawodniczka okazała się najlepszą biegaczką z Polski. Niemal przez cały czas na trasie rywalizowała z Olena Fedorovą z Ukrainy. Obie biegły odpowiednio na 5 i 6 pozycji.
29 marca w międzynarodowych biegach ulicznych w Sosnowcu na dystansie 10 km 350 m Mariola Sojda w gronie 620 uczestników zajęła 3 miejsce, z czasem 38:05.

Dobre lokaty w pół maratonie
W Pabianicach pod Łodzią biegacze rywalizowali na dystansie pół maratonu. Łukasz Grajcar zajął 9-miejsce z czasem 1 h 09 min 51 s., a tuż za nim na 10. pozycji uplasował się Cyprian Tomza z wynikiem 1h 09 min 53 sek. Wynik Cypriana to nowy rekord życiowy.

Sukcesy CKS w chodzie sportowym
W Zaniemyślu k/Poznania, 18 kwietnia, rozegrano 13. międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. Wystartowało w nich troje zawodników CKS Budowlani Częstochowa. Na dystansie 20 km Karolina Wierus pomimo bardzo bolesnej kontuzji stopy potwierdziła minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. W tej kategorii wiekowej zajęła 2. miejsce z czasem 1 godz. 41 min 40 sek. (minimum 1:43,00). W kategorii seniorów Łukasz Bielecki na dystansie 20 km zajął w klasyfikacji generalnej 4 miejsce. W kategorii juniorek młodszych na dystansie 5 km Patrycja Fimowicz poprawiła swój rekord życiowy i zajęła 6 miejsce. Patrycja wywalczyła kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która zostanie rozegrana w sierpniu.

Trzecie miejsce Sylwii Ślęzak
Sylwia Ślęzak, zawodniczka CKS Budowlani Częstochowa, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zamościu, wywalczyła brązowy medal w biegu na dyst. 10 km. Kategoria młodzieżowa obejmuje wiek 20-22 lata. Czas naszej zawodniczki 36:57,10 to jeden z najlepszych wyników w Polsce w tym roku, również w kategorii seniorów. Sylwia wielokrotnie zdobywała już medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Była też reprezentantką Polski na Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych w 2013 roku. W przeszłości Ślęzak startowała już na dyst. 10 km, ale były to biegi uliczne. Na bieżni był to jej debiut na tak długim dystansie.

Druga edycja czwartku lekkoatletycznego
Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie, 23 kwietnia, rozegrano drugie zawody pod nazwą Czwartki Lekkoatletyczne. Imprezę organizują CKS Budowlani i Urząd Miasta Częstochowy. Wystartowało w niej 412 uczestników reprezentujących 31 szkół z Częstochowy oraz z rejonu.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji
szkoły podstawowe:
60 m dziewcząt: Nina Muszyńska SP 1 – 8,99 s; 60 m chłopców: Robert Dulski SP Lubliniec – 8,33 s; 300 m dziewcząt: Natalia Kowalska SP Olsztyn – 50,69 s; 300 m chłopców: Wiktor Sadkowski SP Olsztyn – 48,68 s; 600 m dziewcząt: Zuzanna Tatarczyk SP 39 – 2:08,18 600 m; chłopców: Franciszek Kania SP 31 – 1:54,73; skok w dal dziewcząt: Nina Muszyńska SP 1 – 4,10 m, skok w dal chłopców: Albert Sosnówka SP 50 – 4,60 m, piłka palantowa dziewcząt: Natalia Mizgała SP Zrębice – 39 m, piłka palantowa chłopców: Kamil Nitecki SP 50 – 52,50 m.
szkoły gimnazjalne:
100 m dziewcząt: Marta Brendel G. Poraj – 13,23 s. 100 m chłopców: Jakub Chładzyński G. 14 – 12,17 s. 300 m dziewcząt: Julia Basznowska G. 7 – 44,95 s 300 m. chłopców: Filip Olejnik G. Katolickie – 42,83 s. 600 m dziewcząt: Monika Zalejska G. Blachownia – 1:53,77. 600 m chłopców: Tomasz Turski G. Olsztyn – 1:32,14. 1000 m chłopców: Filip Witczak G. 14 – 2:55,72. skok w dal dziewcząt: Andżelika Matusz G. 7 – 4,38 m. skok w dal chłopców: Jakub Chłądzyński G. 14 – 5,55 m. skok wzwyż dziewcząt: Kamila Marciniak G. 18 – 1,30 m. skok wzwyż chłopców: Marcin Knapik G. 18 – 1,60 m. pchnięcie kulą dziewcząt: Karolina Konieczna G. 7 – 9,43 m. pchnięcie kulą chłopców: Amadeusz Kosędek G. 18 – 10,48 m.
Szczegółowe wyniki na stronach internetowych klubu CKS Budowlani oraz Szkolnego Związku Sportowego w Częstochowie.