Raków II Częstochowa bliżej trzeciej ligi, grupy trzeciej

Raków II Częstochowa pokonał przed własną, bardzo liczną publicznością GKS II Tychy, 1:0 w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Od samego początku sobotniego spotkania rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” przewagę  posiadali podopieczni Tomasza Kuźmy, którzy chcieli jak najszybciej objąć prowadzenie.

Najpierw w 2.minucie na bramkę Stanisława Czarnogłowskiego uderzał Przemysław Oziębała, jednak wychowanek PKS Radości Warszawa instynktownie “wyczuł” strzał pomocnika gospodarzy. Następnie na bramkę przyjezdnych niecelnie w 12.minucie strzelał Adrian Balboa.

Goście próbowali swoich sił w 14.minucie meczu, jednak po strzale Konrada Pipii piłka minęła bramkę gospodarzy. Tyszanie tak na prawdę najgroźniejszą akcję pod bramką Jakuba Mądrzyka przeprowadzili w 31.minucie, kiedy to minimalnie obok słupka uderzył Krzysztof Machowski.

W pierwszej części spotkania licznie zgromadzeni kibice na trybunach boiska treningowego przy Limanowskiego 83 nie doczekali się jednak bramek. W drugiej odsłonie działo się już znacznie więcej. Po zmianie stron podopieczni Tomasza Kuźmy Góry odważniej zaatakowali.

W 51.minucie meczu na niesygnalizowany strzał z okolicy 30.metra zdecydował się Hubert Tylec i tylko znakomita interwencja Stanisława Czarnogłowskiego uchroniła gości od utraty gola. Na dwanaście minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania drugi zespół Rakowa Częstochowa mógł cieszyć się z objęcia prowadzenia. Z za pola karnego zdecydował się Przemysław Oziębała i piłka wpadła do bramki obok interweniującego golkipera “tyskiej dwójki”.

Do zakończenia meczu kibice nie obejrzeli już ani jednej bramki i tym samym w pierwszym spotkaniu barażowym o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciejRaków II Częstochowa pokonał GKS II Tychy, 1:0.

Częstochowianie zyskali skromną zaliczkę przed czekającym ich w najbliższy wtorek, 21.czerwca br. spotkaniem rewanżowym. Ten mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Tychach przy ulicy Edukacji 7. Wstęp wolny.

Tekstową relację LIVE z tego meczu przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebook-u. Natomiast spotkanie będzie transmitowane “na żywo” przez Telewizję klubową Raków TV na YouTube.

18.08.2022, g.17:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – GKS II Tychy 1:0, (0:0),

Bramka:

1:0: Oziębała 78′

Sędziował: Piotr Szypuła (Kozy). Żółte kartki: Oziębała 44′ (faul) – Ploch 67′ (za próbę wymuszenia rzutu karnego), Zarębski 87′ (faul). Widzów: 300.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Jakub Mądrzyk – 4.Bartosz Chłód, 5.Oliwier Kucharczyk (76′ 13.Piotr Malinowski), 6.Michał Czekaj, 7.Łukasz Mazurek (64′ 9.Mateusz Niedziałkowski) 8.Adrian Balboa (86′ 19.Tobiasz Kubik), 11.Pedro Vieira, 14.Jakub Bator (76′ 15.Przemysław Mizgała), 17.Przemysław Oziębała (kpt), 18.Dawid Danilczyk.

Rezerwowi: 12.Oskar Kubik- 16.Jakub Budnicki, 22.Szymon Zielonka.

Trener: Tomasz Kuźma.

GKS II Tychy: 12.Stanisław Czarnogłowski – 4.Bartosz Zarębski, 7.Kajetan Rutkowski, 9.Natan Dzięgielewski (68′ 31.Dorian Orliński), 11.Michał Płoch, 17.Konrad Pipia, 19.Łukasz Kopczyk, 34.Tomasz Krężelok, 77.Paweł Borzęcki, 79.Krzysztof Machowski, 97.Michał Paluch (kpt).

Rezerwowi: 33.Paweł Wolny – 5.Kamil Kokoszka, 24.Konrad Rabiej, 47.Aleksander Biegański.

Trener: Sebastian Idczak.