„Konopiska Poznaj z Bliska” – Sukcesy mażoretek


– Za każdym razem kiedy dziewczęta pojawiają się na scenie słychać gromkie brawa. Wspieram wszystkich młodych ludzi, którzy mają talent, pasję i ciężko pracują. Cieszę się , bo osiągają kolejne sukcesy a przy tym  wspaniale promują Gminę Konopiska – mówi Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek.

 

W szeregach Mażoretek „Szyk” jest 86 tancerek podzielonych na cztery grupy wiekowe. Od 2011 roku ich instruktorem jest Magdalena Chętkowska. Dziewczęta występują z pałeczkami mażoretkowymi, pomponami, tworzą układy show z różnymi rekwizytami takimi jak flagi, wstążki czy też wachlarz. W tym roku dzięki wsparciu finansowemu Wójta Jerzego Żurka zakupiono także buławy z którymi dziewczęta będą się prezentowały od następnego sezonu tanecznego.

Tegoroczne Osiągnięcia: Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo Zachodniego w Piekarach Śląskich 2023:

Grupa Juniorek I miejsce w układzie scenicznym w kategorii Baton Basic, Grupa Seniorek III miejsce w tej kategorii. Natomiast Grupa Seniorek I miejsce w układzie scenicznym w kategorii Pompon Basic.

Finał Mistrzostw Polski Mażoretek w Dąbrowie Górniczej maj 2023:

I miejsce Mistrz Polski grupa Juniorek kat. Baton Basic

I miejsce Mistrz Polski grupa Seniorek kat. Pompon Basic

Festiwal Orkiestr i Mażoretek w Bielsku Białej 3–4 czerwca 2023 roku:

1 miejsce (złoty dyplom) w konkursie musztry orkiestrowej i wyróżnienie dla najlepszego zespołu mażoretek wraz z nagrodą finansową.

W III Ogólnopolskim Turnieju Sportu Mażoretkowego „Scarlet” w Knurowie 10 czerwca 2023 roku reprezentantki Mażoretek „Szyk” po raz pierwszy w historii startowały w kategorii solo, duo/trio. Wyniki tam osiągnięte prezentują się następująco:

  1. miejsce Pompon Sport Solo Seniorki Maja Szyja
  2. miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki Julia Łukasik i Julia Stachurska
  3. miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki Zuzanna Pacuda i Natasza Pacuda
  4. miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki Wiktoria Wojtaluk, Milena Musiał i Oliwia Piotrowska
  5. miejsce Baton Sport Duo/Trio Seniorki: Agata Kawelczyk, Maja Dzwonnik i Wiktoria Jakubowska

Na zakończenie sezonu artystycznego najstarsza grupa dziewcząt w dniach 24–25 czerwca wzięła udział w Festiwalu w Valenciennes we Francji, natomiast pozostałe grupy uświetniły swoim udziałem Dni Gminy Konopiska.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *