Niesłyszący pingpongiści AZS UJD z mistrzostw Polski zdobyli 18 medali

W Wejherowie w dniach 7-9 października odbyły się Indywidualnie Mistrzostwa Polski Niesłyszących w tenisie stołowym.

W zawodach wystartowało sześciu zawodników: Julia Szemiel, Iwona Żyła, Hanna Sygidus, Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Wiktor Nowakowski. Były to bardzo udane mistrzostwa. Podopieczni Wiesława Pięty zdobyli łącznie 18 medali (10 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe. To rekordowa liczba medali w historii Klubu Uczelnianego AZS UJD Częstochowa. To trzy medale więcej niż poprzednie mistrzostwa  w 2021 r.

Gwiazdami mistrzostw Polski seniorów okazali się Julia Szemiel i Adrian Szeliga, którzy wywalczyli po 3 złote medale. Wśród kobiet Julia Szemiel zdobyła trzy medale w grze pojedynczej, w grze podwójnej w parze z koleżanką klubową Iwoną Żyłą oraz w grze mieszanej z Adrianem Szeligą. Druga z reprezentantek AZS UJD Iwona Żyła wywalczyła 3 krążki. Zdobyła złoty medal w grze podwójnej, 2 srebrne w grze pojedynczej i w grze mieszanej z Pawłem Pięty. Trzecia zawodniczka AZS UJD Hanna Sygidus zdobyła 2 medale w tym srebrny w grze podwójnej z Moniką Śmiżewską (UMKSN Poznań) i brązowy indywidualnie.

Wśród mężczyzn najlepiej się zaprezentował Adrian Szeliga, który wywalczył trzy złote medale w grze pojedynczej, podwójnej z kolegą klubowym Pawłem Piętą i mieszanej.

Trzy medale wywalczył najdłuższy stażem zawodnik AZS UJD Częstochowa – Paweł Pięta. Zdobył złoto w deblu oraz 2 srebrne w grze pojedynczej i w grze mieszanej. Tym samym już 59 medali.

W kategorii juniorów Wiktor Nowakowski wywalczył 3 medale do lat 19. Zdobył dwa złote medale w grze pojedynczej i w grze mieszanej z koleżanka klubową Hanną Sygidus oraz srebrny w grze podwójnej.

Wśród dziewcząt do lat 16 Hanna Sygidus wywalczyła 3 krążki w tym 2 złote w grze pojedynczej i w grze podwójnej z Julią Zając (Świt Wrocław) oraz w grze mieszanej z Wiktorem Nowakowskim.

Wśród chłopców do lat 16 Wiktor Nowakowski zdobył 3 medale w tym złoto indywidualnie i 2 brązowe w grze podwójnej  i w grze mieszanej z Hanną Sygidus.

W turnieju nie wystąpił wychowanek naszego klubu Karol Jabłoński z powodu choroby COVID-19. Udane debiut w barwach zaliczyli Hanna Sygidus i Wiktor Nowakowski.