NIEŚCISŁOŚCI KAMYSZA NA BIEGAŃSKIEGO


15 czerwca 2020 roku prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził Częstochowę. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, podczas której kandydat na Urząd Prezydenta RP w kontekście utworzenia województwa częstochowskiego stwierdził:  „Nie dajcie się zwieść i nie wierzcie w bajki, które są opowiadane przez polityków, tylko po to, aby wygrywać wybory”.

 

 

Dziwi taka wypowiedź prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak pamiętamy to ugrupowanie w latach 1997-1998 wyrażało mocny sprzeciw wobec planowanej reformy administracyjnej, w wyniku której zlikwidowano województwo częstochowskie. W czerwcu 1997 ówczesny marszałek Sejmu Adam Struzik wydał nawet broszurę „My tego nie chcemy”, krytykującą planowane zmiany.

A dzisiaj pan Kosiniak-Kamysz chciałby zdusić pragnienia i działania zmierzające do ponownego powstania województwa częstochowskiego. A przecież stwierdził, że ,,Będzie prezydentem, który o każdego ze swoich rodaków będzie dbał i okazywał szacunek.” Tu w Częstochowie poczuliśmy się, że o nasz interes radziej nie zadba. Bo z jego wypowiedzi można jedynie wykoncypować, że województwo częstochowskie, które dawałoby możliwość rozwoju jego mieszkańcom, to dla niego bajka.

Dawid Gątkowski

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *