ROZPOCZĘCIE WIOSNY PRZEZ RUGBISTÓW

W minioną niedzielę w Mińsku Mazowieckim odbył się turniej Polskiej Ligi Rugby7. Do rywalizacji stanęło 7 klubów z całej Polski, w tym Rugby Club Częstochowa. RCC trafiło do grupy A wraz z gospodarzami – Mazovią Mińsk Mazowiecki, a także liderem rozgrywek – Tytanem Gniezno. W drugiej grupie znalazły się 4 ekipy: Rugby Wrocław, Rugby Biesal, Budowlani Lublin i Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami. Mecz odbywał się pod nasze dyktando i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 12:0. Po przerwie gospodarze szybko przyłożyli punkty, ale nie wytrąciło to naszych zawodników z rytmu i ostatecznie wygraliśmy ten mecz 26:7.

Kolejne spotkanie grupowe z Tytanem Gniezno decydować miało o tym, która z drużyn znajdzie się w finale turnieju. Postawiliśmy bardzo trudne warunki liderom rozgrywek i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 7:14 dla Tytana. Niestety w drugiej połowie indywidualne błędy naszych zawodników sprawiły, że nie udało nam się zrobić niespodzianki i mecz zakończył się naszą przegraną 7:26.

Wyniki z grupy promowały nas do gry w finale o 3. miejsce w turnieju. Zmierzyliśmy się w nim z drużyną PG Ogniwo Sopot. W pierwszych sekundach meczu kontuzji doznał nasz MVP tych zawodów – Mariusz Kapica. To plus dalsze zbyt częste błędy indywidualne naszych zawodników sprawiły, że nie mieliśmy argumentów w ofensywie. Przegraliśmy ten mecz stosunkiem punktów 0:27 i zajęliśmy 4. miejsce w całym turnieju.

Drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony jeśli chodzi o organizację gry i stałe fragmenty. Niestety zbyt duża ilość indywidualnych błędów w ofensywie sprawiła, że wszyscy czuliśmy olbrzymi niedosyt zwłaszcza po meczu z Tytanem Gniezno. Wiemy nad czym musimy pracować i już zaczynamy przygotowania do naszego domowego turnieju w Częstochowie 14 maja. Będziemy chcieli na nim znów bić się o medale. Podsumował występ RCC w Mińsku Mazowieckim grający trener naszej drużyny – Michał Krzypkowski.

Skład RCC: Dawid Dróżdż, Mariusz Kapica (15pkt. – 3P), Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Mateusz Nowak, Daniel Popczyk (5pkt. – 1P), Mateusz Pułtorak, Aleksander Sawicki, Patryk Weżgowiec, Mateusz Zabiegała (13pkt. – 1P, 4pd).

Tytan Gniezno – Rugby Wrocław 7:19

Klasyfikacja turnieju PLR7 Mińsk Mazowiecki: 1. Rugby Wrocław – 20 pkt.; 2. Tytan Gniezno – 18 pkt.; 3. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.; 4. Rugby Club Częstochowa – 14 pkt.; 5. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 12 pkt.; 6. Budowlani Lublin – 10 pkt.; 7. Rugby Biesal – 8 pkt.

Klasyfikacja generalna PLR 7: 1. Tytan Gniezno – 130 pkt.; 2. Rugby Wrocław – 116 pkt.; 3. Rugby Klub Unisław – 72 pkt.; 4. Rugby Biesal – 54 pkt.; 5. Kaskada Szczecin – 54 pkt.; 6. Alfa Bydgoszcz – 42 pkt.; 7. Ciechan Ciechanów – 38 pkt.; 8. Klub Rugby Poznań – 36 pkt.; 9. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 30 pkt.; 10. Czarni Pruszcz Gdański – 28 pkt.; 11. Rugby Club Częstochowa – 26 pkt.; 12. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.; 13. AZS AWF Warszawa – 16 pkt.; 14. Budowlani Lublin – 10 pkt.

Udział Rugby Club Częstochowa w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby7 jest dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadania: “Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7”.