Porażka na Ziemi Lubuskiej

Beniaminek trzeciej ligi, grupy trzeciej – MKP Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański okazał się za mocny dla rezerw Rakowa Częstochowa. Podopieczni Michała Pulkowskiego przegrali w sobotę, 23.września br. na wyjeździe z tym zespołem, 1:2. Jedyną bramkę dla drużyny spod Jasnej Góry zdobył w 77.minucie spotkania, Mateusz Głowiński pewnie egzekwując “jedenastkę”. Natomiast obydwa trafienia dla gospodarzy były autorstwa Przemysława Siudaka.

Od samego początku sobotniego spotkania na modernizowanym i przystosowywanym do rozgrywek trzeciej ligiStadionie Gminnym w Bytomiu Odrzańskim przewagę na boisku posiadali podopieczni Macieja Góreckiego. W 14.minucie piłkarze Odry po raz pierwszy w tym meczu mogli cieszyć się z gola.

W sytuacji sam na sam z Kacprem Bieszczadem znalazł się Przemysław Siudak. Wychowanek Stali Sulęcin wpadł w pole karne i płaskim strzałem “zakładając siatkę” wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 18.minucie pierwszą groźną sytuację do wyrównania przeprowadzili goście. Po dośrodkowaniu Patryka Malamisa z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Kacper Zielski i po Jego strzale głową piłka minęła bramkę strzeżoną przez Bartosza Szafera.

Po 120.sekundach kolejną akcję przeprowadzili gospodarze ale niecelnie na bramkę Kacpra Bieszczada strzelał Konrad Grzymisławski. Na kwadrans przed zakończeniem pierwszej części spotkania piłkarze z Bytomia Odrzańskiego znów byli bliscy zdobycia drugiego gola.

Po uderzeniu Miłosza Jóźwiaka z ostrego kąta, pikę na rzut rożny nogami odbił bramkarz “dwójki”. W 42.minucie gospodarze dopięli swego. Po dośrodkowaniu Damiana Koppenhagena najwyżej do piłki wyskoczył Przemysław Siudak i strzałem głową podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu.

Dla zawodnika gospodarzy było to drugie trafienie w dzisiejszym spotkaniu. Kilka minut późniejarbiter główny Pan Mateusz Onysk z Bydgoszczy zaprosił obydwie drużyny na przerwę.

W drugiej części spotkania kibice, którzy zasiedli na trybunach Stadionu Gminnego w Bytomiu Odrzańskim byli świadkami tylko jednego trafienia. W 77.minucie meczu w polu karnym gospodarzy zdaniem arbitra głównego piłkę ręką zagrywał Przemysław Siudak.

Będący najbliżej całej sytuacjisędzia główny bez wahania wskazał na “wapno”. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Mateusz Głowiński, który pewnym strzałem w długi róg bramki, pokonał wychowanka Dębu Przybyszów.

Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i tym samymRaków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z MKP Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański, 1:2 w spotkaniu dziewiątej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Dla drugiego zespołu Rakowa była to już piąta, ligowa porażka w tym trzecia poniesiona w “delegacji”. Natomiast piłkarze z Bytomia Odrzańskiego odnieśli pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej na własnym stadionie.

Po tym meczu zespół pod wodzą Michała Pulkowskiego ma na swoim koncie zaledwie pięć “oczek” w dziewięciu seriach gier. Teraz przed drużyną Rakowa II Częstochowa występ w półfinale Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski. W najbliższą środę, 27.września br. o godzinie 16:00częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z GKS Jurą Niegowa. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie w Niegowie przy ulicy Sportowej 1.

Natomiast do rozgrywek ligowych rezerwy Mistrza Polski powrócą w sobotę, 30.września br. O godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” rywalem będzie drużyna ze Stolicy Województwa LubuskiegoAstroEnergy KP Warta Gorzów Wielkopolski.

23.09.2023, g.11:00: Bytom Odrzański (Stadion Gminny):

MKP Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – RKS Raków II Częstochowa 2:1, (2:0),

Bramki:

1:0: Siudak 14′

2:0: Siudak 42′

2:1: Głowiński 77′ (k)

Sędziował: Mateusz Onysk (Bydgoszcz). Żółte kartki: D,Koppenhagen 58′ (faul), Cieśla 59′ (faul) – Mras 36′ (faul), Wireński 60′ (faul), Cierpiał 82′ (faul), Okulicki 90+1′ (faul). Widzów: 300.

MKP Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański: 85.Bartosz Szafer – 4.Dawid Cieśla, 6.Konrad Grzymisławski, 7.Miłosz Jóźwiak, 9.Przemysław Siudak, 11.Damian Stachurski, 13.Mlungisi Johan Mkhwanazi, 14.Damian Koppenhagen (60′ 10.Bartosz Skiba), 26.Gabriel Draczyński (84′ 95.Wiktor Maliszewski), 27.Jewhenij Belych, 98.Wiktor Kobiela (kpt).

Rezerwowi: 34.Przemysław Krajewski – 2.Wiktor Wawrzyniak, 15.Jewgienij Siemienczuk, 16.Maciej Urbański, 17.Oskar Skałecki, 21.Mikołaj Zięba.

Trener: Maciej Górecki.

RKS Raków II Częstochowa: 89.Kacper Bieszczad – 2.Nikodem Kitowski (63′ 20.Łukasz Makarski), 7.Tomasz Szczepaniak (63′ 14.Jakub Cierpiał), 16.Jerzy Napieraj, 5.Tomasz Okulicki, 8.Jakub Wireński, 9.Mateusz Głowiński, 15.Tobiasz Mras, 17.Kacper Zielski, 18.Oliwier Długosz (85′ 23.Sebastian Cebula), 21.Patryk Malamis (kpt).

Rezerwowi: 1.Hubert Muszyński – 3.Oskar Siwkowski, 17.Szymon Jarek, 20.Łukasz Makarski, 21.Jakub Łukasiewicz, 22.Dawid Kucharczyk.

Trener: Michał Pulkowski