PRZEGLĄD GMIN / POWIAT CZĘSTOCHOWSKI / KONOPISKA Prometeus najlepszy

Stowarzyszenie Prometeus z Konopisk zwyciężyło w VII Wojewódzkim Turnieju Boccia o Puchar Starosty Powiatu Pińczowskiego, który odbył się  25 kwietnia 2024 roku.

W rozgrywkach wzięły udział 34 drużyny, łącznie 136 zawodników. Byli to podopieczni WTZ, SOSZW oraz ŚDS działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Boccia to paraolimpijska dyscyplina (także sport dla każdego), która największą popularność zdobyła wśród osób z niepełnosprawnościami, ponieważ angażuje zarówno ciało, jak i umysł, działając terapeutycznie. Jest to także konkurencja, w której osoby z najcięższą dysfunkcją mogą rywalizować o medale.

Turniej Boccia nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale i integrację społeczną. Wspiera także rozwój umiejętności interpersonalnych i strategicznego myślenia. To nie tylko rywalizacja, ale także wspólne budowanie więzi i wspieranie się nawzajem na drodze do osiągnięcia celu.

Zawodnicy Stowarzyszenia Prometeus byli reprezentowani przez dwie drużyny, których występ był rewelacyjny, gdyż obie spotkały się w wielkim finale i zdobyły puchary za dwa pierwsze miejsca.

Pierwsza drużyna: Paulina Socha, Krzysztof Górniak, Adam Cichoń i Łukasz Najman

Druga drużyna: Mariusz Cierpiał, Wojciech Bazan, Daria Tomżyńska i Beata Matuszewska

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom turnieju.