Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu kłobuckiego doposażone nowym sprzętem


 W ramach pierwszej edycji Programu „Bezpieczny Strażak” ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nowy wóz strażacki i dziewięć quadów otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z Kłobucka i Powiatu Kłobuckiego. Nowy sprzęt poprawi bezpieczeństwo i ułatwi pracę strażakom.

 

 

„Bezpieczny Strażak”  to jeden z siedmiu nowych programów, uruchomionych w ramach 30-lecia  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Zakupione z tych środków quady posłużą do zadań specjalnych – w poszukiwaniach oraz dojeździe do miejsc trudno dostępnych. Natomiast nowy wóz dla OSP Kłobuck, pozyskany dzięki funduszom rządowym i samorządu, zapewni strażakom bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowych.

O zakup sprzętu zabiegali parlamentarzyści. To właśnie z ich rąk strażacy odebrali dowody rejestracyjne i kluczyki. – Z całego serca, z serca przepełnionego wdzięcznością chcę podziękować Państwu strażakom – druhnom i druhom – za to, że na co dzień i w każdej sytuacji, zwłaszcza w sytuacjach bojowych, w zderzeniu z niebezpieczeństwem, wyróżniacie się męstwem. O powodzeniu w tych sytuacjach decyduje, po pierwsze: odwaga, ta nieustraszoność, która jest niezbędna, ale także rozwaga, czyli to, co jest sumą doświadczenia, szkolenia, przytomności umysłu, wszystkich cech, które znakomicie zwiększają Państwa bezpieczeństwo na polu akcji oraz decydują o jej skuteczności. To wszystko, całościowo, składa się na cnotę męstwa, która jest konieczna do wypełniania służby strażackiej, zarówno w formule zawodowej, jak i ochotniczej. To jest wielka działalność, wielka myśl państwowotwórcza, bo zapewniacie Państwo bezpieczeństwo ludzkie w skali całego kraju. Jest jeszcze jeden rys Państwa działalności – to działalność narodotwórcza – na rzecz wspólnot lokalnych, przy współpracy z parafiami, Kołami Gospodyń Wiejskich i innymi i organizacji pozarządowymi, bo właśnie poprzez wspólnoty tworzymy naród. I to przekłada się na najważniejszą motywację, bo służbą najważniejszą jest ojczyzna, jest polski patriotyzm. Za to bardzo dziękuję. I te dzisiejsze samochody, to jest wyraz uznania za Państwa postawę, za służbę, która ma wszelkie znamiona służby na rzecz państwa  i narodu, na rzecz naszej Ojczyzny – powiedział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł Szymon Giżyński, który – trzeba dodać – skutecznie zaangażował się w pozyskanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kłobuck.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *