„Punkcik” AZS-u na inaugurację

SIATKÓWKA

Tytan AZS Częstochowa nie zanotował dobrego otwarcia sezonu 2010/2011 PlusLigi. Na początek częstochowianom przyszło się zmierzyć z drużyną bydgoskiego Chemika. Zacięte spotkanie skończyło się wynikiem 2:3 (25:19, 23:25, 18:25, 25:19, 10:15) dla przyjezdnych. „Biało-zieloni” zadowolić się musieli jednym punktem.

W pierwszej szóstce Akademików wyszli, m.in., powracający do pełni zdrowia kapitan Dawid Murek oraz Krzysztof Gierczyński. Częstochowianie do pierwszego seta przystąpili z wielkim animuszem. Mimo dobrych zagrywek Barka Janeczka i dobrej gry częstochowian w ataku, to zawodnicy Chemika schodzili na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Przy stanie 15:12 dla bydgoszczan na zagrywkę wszedł Łukasz Wiśniewski, za sprawą którego „biało-zieloni” zwyciężyli seta aż do 19.

W drugim secie pewnie grający Akademicy prowadzili kilkoma punktami przez większą część partii, jednak w końcówce po indywidualnych błędach oddali prowadzenie i przegrali minimalnie do 23. Będąc na fali zawodnicy z Bydgoszczy w trzecim secie nie dali naszej drużynie pola do popisu. Bardzo dobre ataki m.in. byłego zawodnika AZS-u, Andrzeja Wrony oraz świetne bloki Fina – Sittali oraz Wojciecha Jurkiewicza zapewniły gościom zwycięstwo w partii trzeciej – 25:18.

Częstochowianie obudzili się dopiero w secie czwartym. Dobra gra, głównie Gradowskiego, który zastąpił na przyjęciu Dawida Murka pozwoliła uspokoić przyjęcie. Dzięki temu Jakub Oczko spokojnie dogrywał piłki na atak. On też zakończył seta zdobywając punkt z serwisu na 25:19.

Tie-break dobrze rozpoczął się dla AZS-u, gdy pewnym atakiem punkt zdobył Gierczyński. Dobra passa „biało-zielonych” skończyła się, gdy na zagrywkę wszedł Martin Sopko. Doskonałym serwisem wybił z uderzenia częstochowian. Set zakończył się wynikiem 15:10 na korzyść Chemika Bydgoszcz. MVP spotkania wybrany został Dawid Konarski.

Na uwagę wskazuje dobra gra po kontuzji Dawida Murka, który spisał się przyzwoicie, mimo że nadal nie dysponuje formą, pozwalającą na rozegranie pełnego spotkania.

W związku ze zmianą systemu rozgrywek Akademicy rozegrają w środę spotkanie wyjazdowe z Indykpol AZS UWM Olsztyn, a w sobotę na własnej hali z Pamapolem Wieluń. Na relację z obu spotkań zapraszamy w przyszłym tygodniu.
PM&MP + foto: Mimo zaciętej walki częstochowianina tym razem zadowolić musieli się tylko jednym punktem. AUTOR: ANNA KRYSIAK