W ciągu jednego dnia ukradł bagaż, torebkę i włamał się do samochodu. Grozi mu do 10 lat więzienia


Operacyjni z Komisariatu I Policji w Częstochowie wytypowali, a następnie zatrzymali 34-latka, który na terenie Parku Lisiniec okradł kilka osób. Pod koniec sierpnia ukradł torebki wypoczywającym tam kobietom, pod koniec września włamał się do samochodu.

Policjanci z “jedynki”, po analizie zgromadzonego materiału oraz wykonaniu szeregu czynności operacyjno-rozpoznawczych, wytypowali, a następnie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Pod koniec sierpnia dyżurny Komisariatu I Policji w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie parku Lisiniec w Częstochowie. Łupem złodzieja padł wtedy bagaż podręczny, w którym znajdowały się dokumenty, pieniądze oraz ubrania. Również w tym samym dniu złodziej ukradł torebkę, w której oprócz dokumentów i pieniędzy znajdował się też telefon komórkowy. Kryminalni z komisariatu I wszczęli postępowanie i wytypowali sprawcę, po czym rozpoczęli intensywne czynności zmierzające do jego zatrzymania.

W międzyczasie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do samochodu zaparkowanego w pobliżu Parku, skąd zostały skradzione między innymi buty i okulary. Zabezpieczone na miejscu ślady upewniły tylko kryminalnych, że i tego czynu dopuścił się typowany przez nich mężczyzna. W ubiegłym tygodniu operacyjni zatrzymali 34-letniego przestępcę, który do tej pory ukrywał się przed organami ścigania.

Przestępca usłyszał już zarzuty. Za kradzieże i kradzież z włamaniem grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

źródło: KMP Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *