Bardzo wysoka porażka w Stolicy Dolnego Śląska

W spotkaniu piątej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej – rezerwy Mistrza Polski – Rakowa II Częstochowa przegrały w sobotę, 26.sierpnia br. na wyjeździe z 1.KS Ślęzą Wrocław aż (2:5)! Dla podopiecznych Michała Pulkowskiego to druga z rzędu tak wysoka ligowa porażka. W minioną środę, 23.sierpnia br. w Częstochowie, drugi zespół Rakowa uległ Carinie Gubin, 2:4!

Sobotnia potyczka w Stolicy Dolnego Śląska znakomicie rozpoczęła się dla drugiego zespołu “Medalików”, który już w 21.minucie meczu objął prowadzenie za sprawą Mateusza Głowińskiego. Podrażnieni takim stanem rzeczy gospodarze ruszyli do odrabiania strat.

W 24.minucie jeszcze po strzale Mikołaja Wawrzyniaka poradził sobie Hubert Muszyński. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się prowadzeniem Rakowa II Częstochowa, to w 42.minucie do wyrównania doprowadził Przemysław Marcjan. Natomiast tuż przed zakończeniem premierowej odsłony wrocławianie wyszli na prowadzenie, kiedy to golkipera “dwójki” pokonał Brazylijski obrońca i wychowanek SE Palmeiras Sao Paulo, Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas “Gabriel Dornellas”. Kilka chwil później – arbiter główny Pan Paweł Horożaniecki z Żar zaprosił obydwie drużyny do szatni.

Druga część spotkania to już olbrzymia dominacja podopiecznych Grzegorza Kowalskiego. Częstochowianie po stracie dwóch goli w końcówce pierwszej części meczu opadli z sił. W 69.minucie swojego drugiego gola zdobył w tym meczu Przemysław Marcjan. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem wrocławianie podwyższyli prowadzenie na 4:1 po celnym strzale Huberta Wawrzyniaka.

W 88.minucie rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Olivier Długosz, który zdołał pokonać Sebastian Sobolewskiego. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w czwartej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania zdobyli piątą bramkę. Huberta Muszyńskiego pokonał Alefe Lima Santos “Alefe Lima”. Kilka chwil później zabrzmiał ostatni gwizdek w tym spotkaniu.

Tym samym Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z 1.KS Ślęzą Wrocław, (2:5) w spotkaniu piątej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Drużyna pod wodzą Michała Pulkowskiego po pięciu seriach gier ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty.

Teraz przed rezerwami Rakowa Częstochowa spotkanie w ramach 1/8 Finału Poltent Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Już w najbliższą środę, 30.sierpnia br. częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z występującą w częstochowskiej Klasie “A”, Grupie II KS Wartą Poraj. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17:30 na Stadionie w Poraju przy ulicy Sportowej 1.

Natomiast do rozgrywek ligowych Raków II Częstochowa powróci w sobotę, 2.września br. O godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”rywalem będzie beniaminek trzeciej ligi, grupy trzeciejKS Unia Turza Śląska. Co ciekawe, dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska, jest były piłkarz Rakowa Częstochowa, Janusz Bodzioch. Tekstową relację LIVE z tego meczu przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebooku.

5:2: Alefe Lima 90+4′

Sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary). Żółte kartki: Samiec, Gabriel Dornellas – Kitowski, Napieraj, Malamis. Widzów: 100.

1.KS Ślęza Wrocław: Sebastian Sobolewski – Paweł Sasin, Oliwer Jakuć (90+2′ Wadym Konovalenko), Robert Pisarczuk (86′ Oskar Hampel), Hubert Wawrzyniak (90+2′ Kamil Olek), Paweł Wojciechowski, Mateusz Kluzek (86′ Kacper Bieńkowski), Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas “Gabriel Dornellas” (86′ Alefe Lima Santos “Alefe Lima”), Adam Samiec (kpt), Miłosz Kozik.

Rezerwowi: Wiktor Gasztyk – Błażej Jakóbczyk, Jakub Jabłoński, Jakub Murat.

Trener: Grzegorz Kowalski.

RKS Raków II Częstochowa: Hubert Muszyński – Nikodem Kitowski (67′ Jakub Cierpiał), Tomasz Okulicki, Wiktor Żołądź, Tomasz Szczepaniak (67′ Tomasz Jarek), Mateusz Głowiński, Szymon Zielonka, Piotr Malinowski (kpt) (83’Olivier Długosz), Jakub Wireński (67′ Dawid Kucharczyk), Jerzy Napieraj (46′ Łukasz Józefczyk), Patryk Malamis.

Rezerwowi: Alex Żółtak – Łukasz Makarski.

Trener: Michał Pulkowski.