Raków podejmuje Piasta Gliwice


W najbliższą sobotę, 17 lutego br. w ramach 21. Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, piłkarze Rakowa Częstochowa będą podejmowali przed własną publicznością, gliwickiego Piasta. Początek meczu o godzinie 20:00/ Spotkanie “na żywo” od godziny 19:40 pokaże Canal + Sport. Natomiast tekstową relację LIVE “minuta po minucie” będzie można śledzić na oficjalnej stronie ,,Gazety Częstochowskiej”.

 

Póki co, podopieczni Dawida Szwargi nie mogą zaliczyć do udanych początku rundy rewanżowej rozgrywek w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Częstochowianie w ubiegłą niedzielę, 11 lutego br. dość sensacyjnie przegrali na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem, Wartą Poznań, 1:2. Porażka była dotkliwa w skutkach. Po tym spotkaniu ,,Czerwono-Niebiescy” spadli z czwartej lokaty na szóstą i tracą już do lidera, Jagiellonii Białystok, już dziewięć ,,oczek”.

Najbliższy rywal częstochowian – drużyna Piasta Gliwice, w minioną sobotę, 10 lutego br. przegrali przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze, 1:3. Gliwiczanie pod wodzą Aleksandara Vukovicia po 19 seriach gier z dorobkiem 24.punktów plasują się w tabeli na dziesiątej lokacie. Piłkarze Piasta Gliwice spośród wszystkich drużyn występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie mają na swoim koncie najwięcej remisów bo aż…dwanaście!

Z kolei gliwiczanie występując w tym sezonie w delegacji, zdobyli jedenaście punktów. Na ten dorobek złożyło się jedno zwycięstwo, aż…osiem remisów i tylko jedna porażka! Jedyną jak do tej pory wyjazdową porażkę piłkarze Piasta Gliwice ponieśli…23.września ubiegłego roku! Wówczas przegrali na Tarczyński Arena ze Śląskiem Wrocław, 0:1!

Co ciekawe w zespole Piasta Gliwice występuje dwóch byłych zawodników Rakowa Częstochowa: Miłosz Szczepański i Fabian Piasecki.

Arbitrem głównym spotkania Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice będzie 47-letni Jarosław Przybył z Kluczborka.

Kadra GKS Piasta Gliwice na rundę wiosenną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Bartłomiej Jelonek, František Plach (Słowacja), Karol Szymański, Dawid Rychta.

Obrońcy: Ariel Mosór, Miguel Muñoz Fernández (Hiszpania), Jakub Czerwiński (kpt), Tomáš Huk (Słowacja), Jakub Holúbek (Słowacja), Tomasz Mokwa, Piotr Liszewski, Arkadiusz Pyrka.

Pomocnicy: Michał Chrapek, Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Filip Karbowy, Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz, Szczepan Mucha, Thomas Nathan Hateley (Anglia), Miłosz Szczepański, Oskar Leśniak, Serhij Wiktorowycz Krykun (Ukraina/Polska), Tihomir Kostadinov (Macedonia Północna).

Napastnicy: Jorge Félix Muñoz García (Hiszpania), Fabian Piasecki, Kamil Wilczek, Marcel Bykowski, Piotr Urbański.

Przybyli:

Szczepan Mucha – powrót po kontuzji

Fabian Piasecki – RKS Raków Częstochowa

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Aleksandar Vuković

Asystenci I Trenera: Aleksandar Radunović, Kacpe Marzec

Trener bramkarzy: Mateusz Smuda

Asystent trenera bramkarzy: Jakub Szmatuła

Trenerzy przygotowania fizycznego: Piotr Zaręba, Tomasz Stranc

Trener – analityk: Mateusz Sobota

Kierownik drużyny: Adam Fudali

Lekarz klubowy: Maciej Mierzwiński

Fizjoterapeuci: Grzegorz Biliński, Kamil Furgalski, Grzegorz Członka

Dietetyk: Grzegorz Zydek

Asystent techniczny: Marek Kula

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: RKS Raków Częstochowa/ GKS Piast Gliwice 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *