W spotkaniu z ZAKSĄ bez niespodzianek

24. kolejka PlusLigi nie była szczęśliwa dla siatkarzy AZS-u Częstochowa. „Akademicy” ponieśli kolejną porażkę bez wygranego seta w sezonie 2015/2016. W czwartek (31 marca) w Hali Sportowej Częstochowa rywalem „biało-zielonych” była ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Początek pierwszego seta był zacięty, ale tylko do momentu kiedy goście prowadzili 5:4. Następnie przyjezdni zdobyli cztery punkty z rzędu. Później przewaga rosła, a sparaliżowani częstochowianie nie potrafili nawiązać walki. W inauguracyjnej odsłonie zgromadzili zaledwie 14 punktów. Druga partia była zgoła inna. W początkowej fazie „Akademicy prowadzili nawet 6:4. Jednak szybko do kontry przeszli kędzierzynianie, którzy zyskali czteropunktową przewagę (10:6). Straty AZS-u nie były jednak na tyle duże, aby nie podjąć walki o choćby zwycięstwo w jednej partii. Dobrze w polu zagrywki prezentował się Michał Szalacha, dzięki czemu szybko miejscowi doprowadzili do remisu po 12. Podopieczni Ferdinando De Giorgi odskoczyli potem „Akademikom” na kilka punktów, ale nasi siatkarze odrobili część strat, czym doprowadzili do zaciętej końcówki. Niestety skutecznie udało się zablokować atak Mateja Pataka przy stanie 27:26 dla przyjezdnych. Trzeci set również dawał nadzieje na korzystny rezultat. Na pierwszej przerwie technicznej AZS prowadził 8:5, na drugiej zaś już tylko 16:15. Częstochowianie nie zamierzali się jednak poddawać, lecz w końcowej fazie seta w górę wzięło doświadczenie, którego ewidentnie brakuje młodemu zespołowi, prowadzonego przez Michała Bąkiewicza. Ostatecznie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała AZS Częstochowa w tej partii 25:21, a w całym meczu 3:0.

AZS Częstochowa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 26:28, 21:25)

AZS: Redwitz, Patak, Buniak, Bandero, Wawrzyńczyk, Szalacha, Stańczak (libero) oraz Kowalski, Lipiński, Rafał Szymura i Kamil Szymura

ZAKSA: Pająk, Deroo, Rejno, Konarski, Buszek, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Semeniuk i Gladyr