Skra Częstochowa zostaje w Betclic 2.Lidze!


Potwierdziło się w dniu dzisiejszym (01.lipca br.) to co czego można się było spodziewać. Wobec olbrzymich problemów finansowych Radunii Steżyca, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w 2.Lidze i sportowo się utrzymała – to włodarze klubu postanowili…27 czerwca br. wycofać zespół z rozgrywek! Pierwszym zespołem w kolejce, który miałby skorzystać na problemach Radunii – była częstochowska Skra, bowiem zajęła w tabeli drugiej ligi poprzedniego sezonu piętnastą lokatę i byla najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem.

I właśnie w poniedziałek, 1.lipca br. na swojej oficjalnej stronie internetowej Skry Częstochowa ukazał się taki oto komunikat, w którym czytamy:

Decyzja o wycofaniu Raduni Stężyca spowodowała, że zgodnie z postanowieniami § 1 ust. 1 i 2 Uchwały nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych jej miejsce w Betclic 2. Lidze mógł zająć w pierwszej kolejności najwyżej sklasyfikowany ze spadkowiczów.

Ponieważ Skra zajęła w ubiegłym sezonie piętnaste miejsce – pierwsze nie dające prawa gry w sezonie 2024/25 na tym poziomie ligowym – to właśnie nasz Klub otrzymał oficjalne zapytanie czy jest gotowy zająć wakujące miejsce w rozgrywkach Betclic 2. Ligi w sezonie 2024/25.

Jako że uzyskaliśmy licencję uprawniającą do gry w 2. lidze piłkarskiej nic nie stoi na przeszkodzie w podjęciu tego wyzwania. Dlatego też jako Klub podjęliśmy decyzję o przystąpieniu w sezonie 2024/25 do rozgrywek Betclic 2. Ligi.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że stojące przed nami zadanie nie jest łatwe i musimy zmagać się z presją czasu, którego do startu sezonu pozostało bardzo niewiele. Mamy jednak nadzieję, że decyzje, które zapadną w najbliższych dniach, związane z budową kadry i sztabu szkoleniowego, sprawią naszym Sympatykom wiele radości. O wszystkim informować będziemy na bieżąco.

Częstochowianie nowy sezon w rozgrywkach Betclic 2.Ligi rozpoczną z debetem punktowym. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała Skrę łącznie czterema ujemnymi punktami w sezonie 2024/2025.

Co ciekawe…pierwsze spotkanie nowego sezonu w Betlic 2.Lidze – piłkarze Skry Częstochowa rozegrają w dniach 19-22.07.2024. Wówczas na ulicy Loretańskiej 20 rywalem będą…rezerwy ŁKS-u Łódź, których trenerem od nowego sezonu jest były szkoleniowiec…częstochowskiej Skry – Konrad Gerega!

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *