100 lat w Gminie Opatów


Pani  Stanisława Cipcińska, mieszkanka Gminy Opatów w powiecie kłobuckim obchodziła 100-lecie urodzin. Tradycyjnie, list gratulacyjny –  informujący równocześnie o przyznaniu ustawowego comiesięcznego świadczenia honorowego dla stulatków – w imieniu Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wręczył Piotr Dobosz, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. W imieniu władz gminy życzenia przekazał wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak.

 

Pani Stanisława urodziła się  2 listopada 1922 r. w Wilkowiecku, w gminie Opatów. W 1940 r. wszyscy mieszkańcy Wilkowiecka zostali wysiedleni, a ich historie życiowe zostały rozrzucone w różne części świata. Nasza Jubilatka wraz z rodziną trafiła na Ziemie Zachodnie do obecnej Piławy Górnej, gdzie pracowała w gospodarstwie u Niemców. Pani Stanisława wzięła ślub w 1941 r. i wraz z mężem wychowali 5 dzieci. W 1956r. Jubilatka powróciła wraz z rodziną do swojej miejscowości.

Mimo całego trudu nigdy nie narzekała, bardzo lubiła prace w polu, lubiła także pomagać innym ludziom i czyniła to zawsze z uśmiechem na twarzy. Zawsze gromadziła wokół siebie ludzi, miała wielu przyjaciół, których często odwiedzała. Uwielbia śpiewać i jak mało kto zna różne piosenki, bezbłędnie potrafi wyśpiewać do 6 zwrotek.

Z opowieści córki naszej Jubilatki wynika, że każde spotkanie rodzinne jest okraszone ulubionymi utworami zacnej mieszkanki Gminy Opatów, które przywołują historie z czasów wojny oraz młodości.

Stulatka cieszy się z licznej rodziny, gdyż doczekała się 10 wnuków, 18 prawnuków oraz 6 praprawnuków.

Gratulujemy Jubilatce i życzymy dalszych lat w zdrowiu.

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *