“Autoprezentacja – moje najlepsze zdjęcia”. Wernisaż wystawy fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku


W piątek 9 września w Klubie Spółdzielczym Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Nasza Praca” odbył się wernisaż wystawy grupy “PSTRYK”, zatytułowanej “Autoprezentacja – moje najlepsze zdjęcia”.

O szczegółach mówi kierownik artystyczny wystawy, Robert Sękiewicz.

– To już kolejna wystawa klubu “PSTRYK”, złożonego ze studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej – wyjaśnia Robert Sękiewicz. – Mam zaszczyt i przyjemność prowadzić tę grupę oraz spotykać się z jej członkami już od 9 lat. Prezentujemy się tutaj w przeglądowym zbiorze fotografii, które, choć były poniekąd omawiane i konsultowane na naszych comiesięcznych spotkaniach, ostatecznie zostały wybrane przez samych studentów. W grupie jest 14 osób, a każda miała do dyspozycji dwie plansze, na której są po trzy bądź cztery zdjęcia. Odczuwam satysfakcję, widząc, jak dobrze się to wszystko prezentuje – stwierdza Robert Sękiewicz.

O procesie powstawania wystawy mówi z kolei prowadzący klubu “PSTRYK”, Zenon Jeznach.

– Pan Robert Sękiewicz prowadzi nas, oceniając zdjęcia – zaznacza Zenon Jeznach. – Spotykamy się raz w miesiącu. Wcześniej podawany jest temat, na jaki będziemy ukierunkowywali zdjęcia. Omawiamy, co jest dobre, a co należałoby poprawić – czy dać większy kontrast, czy zmniejszyć, czy uwypuklić to, co potrzeba i tym właśnie sposobem uczymy się robić dobre zdjęcia, które potem np. trafiają na wystawy, takie jak dzisiejsza – opisuje Zenon Jeznach.

Wystawę będzie można oglądać do 20 października w budynku Klubu Spółdzielczego Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Nasza Praca” przy ul. Broniewskiego 3.

MS

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *