Biały Kruk poleca


Dlaczego akurat w Polsce wydarzyło się tyle cudów? Jest jeden konkretny powód – o nim pisze w nowej książce „Cuda polskie” Czesław Ryszka

 

Wiara głęboko zakorzeniona w sercach Polaków, mająca wyraźny wymiar patriotyczny, od zawsze spajała Kościół, naród i państwo. Kult Matki Bożej Królowej Polski oraz polskich świętych i błogosławionych splatał się z historią naszego narodu. Cudowne znaki z nieba oraz interwencje Chrystusa, Maryi i świętych patronów kształtowały i nadal kształtują naszą historię, co potwierdzają liczne fakty historyczne oraz cuda uznane przez Kościół.

Najnowsza książka Czesława Ryszki, „Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach” (wyd. Biały Kruk), opowiada o historii cudów i łask wyproszonych u Matki Najświętszej i polskich świętych, przynoszących ratunek i nadzieję w trudnych czasach. To wyjątkowa publikacja, która pozwala spojrzeć na historię Polski z perspektywy wierzącego chrześcijanina, czyniąc ją unikalnym dziełem na naszym rynku wydawniczym.

„Cuda polskie” to barwnie i żywo napisana opowieść o autentycznych wydarzeniach, konkretnych osobach oraz sprawdzonych opiniach, które miały miejsce od czasów Mieszka I aż po współczesność. Czesław Ryszka, znany publicysta i pisarz, wnikliwie śledzi dzieje Polski pod kątem znaków z Nieba, które uznane zostały za cudowne w szerokim znaczeniu tego słowa. Autor nie ogranicza się jedynie do cudów potwierdzonych oficjalnie przez Kościół, ale uwzględnia również te wydarzenia, które miały (i mają) charakter zjawisk cudownych.

Książka zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach, opisując wyłącznie historyczne fakty, pomijając fantazje i domniemania. O cudach tych donoszą liczne dokumenty, w tym kroniki prowadzone od wieków w ponad 1200 polskich sanktuariach maryjnych oraz poświęconych poszczególnym świętym i błogosławionym. Wielokrotnie przynosili oni ratunek i zawsze budzili nadzieję. Autor prezentuje pomoc Matki Bożej w bitwach oraz przywołuje konkretne cudowne wydarzenia dotyczące nawróceń, uzdrowień z nieuleczalnych chorób, a także uratowania życia w sytuacjach absolutnego zagrożenia.

„Cuda polskie” to nie tylko książka ku pokrzepieniu serc, ale również ważne narzędzie do walki z głębokim kryzysem duchowym Europy. Publikacja wzbogacona jest o 192 unikatowe ilustracje, które kapitalnie uzupełniają i wzmacniają przekaz, czyniąc z niej prawdziwe dzieło sztuki edytorskiej.

W obliczu współczesnych wyzwań, gdy cywilizacja chrześcijańska staje się jałowa dla Ewangelii, książki takie jak „Cuda polskie” stanowią mocny odpór przeciwko dechrystianizacji naszego życia. To inspirujące i budujące dzieło ukazuje przepiękny obraz naszej Ojczyzny na przestrzeni ponad tysiąca lat, przypominając o interwencjach świętych patronów, które kształtowały i nadal kształtują naszą wspólną i lokalną historię.

Czesław Ryszka „Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach”, wyd. Biały Kruk, 448 str., 16,5 cm x 23,5 cm. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/cuda-polskie-matka-boza-i-swieci-w-naszych-dziejach

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *