Podział punktów w Zawierciu

W spotkaniu 26.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I – lider tabeli Raków II Częstochowa zremisował na wyjeździe z Wartą Zawiercie. Gola dla podopiecznych Tomasza Kuźmy zdobył w 38.minucie, Michał Mizgała. Do wyrównania doprowadził Damian Adamiecki tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania.

Mecz Warty Zawiercie (trzecia w  tabeli) – z rezerwami Rakowa Częstochowa był najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem w 26.Kolejce o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I.

I tak też było. Najpierw w 38.minucie drugi zespół Rakowa Częstochowa na prowadzenie wyprowadził strzałem głową, Michał Mizgała. Gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Bramkę do szatni zdobył Damian Adamiecki. W drugiej części spotkania mimo wielu prób z obydwu stron, gole już nie padły i spotkanie na Stadionie 1000-lecia Państwa Polskiego zakończyło się remisem 1:1.

Po tym meczu drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy ma na swoim koncie 54.punkty i aż o osiem “oczek” wyprzedza, wicelidera, KS Unię Dąbrowa Górnicza.

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w najbliższą niedzielę, 9.maja br. O godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” – częstochowianie będą podejmowali BKS Sarmację Będzin. Zespół prowadzony przez Michała Plutę jak do tej pory zgromadził 30.punktów i zajmuje w tabeli Zina IV Ligi, Gr.I, jedenastą lokatę. Tekstową relację LIVE z tego meczu przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebooku.

05.05.2021, g.18:00 : Zawiercie (Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego) :

KP Warta Zawiercie – RKS Raków II Częstochowa 1:1, (1:1).