Wybijał szyby kostką granitową. Został schwytany przez właściciela jednego z budynków


Policjanci z Lublińca zatrzymali 24-latka, który włamał się do lokalu usługowego. Mężczyzna dokonał włamania poprzez wybicie szyby kostką granitową.

W dniu 27 lipca nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z salonów fryzjerskich w Lublińcu. Z lokalu został skradziony sprzęt elektroniczny, włamania dokonano poprzez wybicie szyby kostką granitową. Płynna wymiana informacji i czynności, które przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, szybko pozwoliły ustalić, że sprawcą tej kradzieży z włamaniem był 24-latek, który w tamtej chwili trzeźwiał w  lublinieckiej komendzie w związku z przeprowadzoną kilka godzin wcześniej interwencją.

Około godziny 2.30 tego samego dnia policjanci zostali wezwani do obywatelskiego ujęcia mężczyzny, który kostką granitową wybił szybę w jednym z budynków. Właściciel budynku usłyszał moment wybicia szyby i ujął sprawcę tego zdarzenia. Policjanci na miejscu zatrzymali mężczyznę celem wytrzeźwienia, gdyż w jego organizmie było półtora promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna mógł opuścić mury komendy, jednak z uwagi na kradzież z włamaniem, której dopuścił się wcześniej, a została ona zgłoszona rano, zostały mu postawione zarzuty. Mężczyzna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania, a w przeszłości był już notowany za podobne czyny, których dokonywał głównie w województwie opolskim. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratora, Sąd Rejonowy w Lublińcu tymczasowo aresztował 24-latka na okres trzech miesięcy.

źródło: KPP Lubliniec

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *