Komendant częstochowskiej policji odchodzi na emeryturę


Z dniem 11 stycznia 2022 roku Komendant Miejski Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik kończy służbę. Stanowisko miejskiego komendanta w Częstochowie będzie pełnił mł. insp. Dariusz Kiedrzyn, dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu.

To nie jedyna zmiana na stanowiskach kierowniczych w garnizonie śląskim. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn rozkazem personalnym powierzył z dniem 11 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu kom. Dariuszowi Gajzlerowi, dotychczasowemu Komendantowi Komisariatu I Policji w Częstochowie. Ponadto z dniem 10 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku nadinsp. Roman Rabsztyn powierzył podinsp. Rafałowi Noszczykowi, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego częstochowskiej komendy; a z dniem 11 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Naczelnika Wydziału Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – podinsp. Mariuszowi Nagaczowi, dotychczasowemu Zastępcy Naczelnika tego Wydziału.

Na emeryturę  oprócz Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie insp. Dariusza Atłasika  odchodzą także: insp. Łukasz Krebs – Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu, mł. insp. Piotr Kapuśniaki – Naczelnik Wydziału Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mł. insp. Artur Wilczyński – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku.

Inspektor Dariusz Atlasik rozpoczął swoją służbę 31 grudnia 1991 roku. Przez kolejne 2 lata pełnił służbę w Wydziale Prewencji w Komisariacie III Policji w Częstochowie. W kolejnych latach zajmował się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, a następnie wykrywaniem sprawców przestępstw gospodarczych w Komendzie Rejonowej Policji w Częstochowie. W lipcu 1999 roku został skierowany do służby w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W 2006 roku został mianowany zastępcą Naczelnika Wydziału. W 2015 roku awansował na zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu, 2 lata później został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego w Kłobucku, gdzie pełnił służbę do sierpnia 2017 roku. Od 1 września 2017 roku rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach kierował częstochowskim garnizonem.

Inspektor Dariusz Atłasik podziękował policjantom, policjantkom i pracownikom z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie „za zaangażowanie i profesjonalizm, dzięki którym współpraca na wszystkich szczeblach pozostawała na wysokim poziomie”.

 

fot. Komendant Dariusz Atłasik, KMP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *