Z Częstochowy do Lourdes – taniej


W marcu zostanie uruchomiona bezpośrednia linia lotnicza pomiędzy lotniskami w Krakowie i Lourdes. Tym samym Częstochowa zyska tańsze i łatwiejsze połączenie z jednym z miast partnerskich.

O uruchomieniu nowego połączenia poinformowano podczas konferencji w hotelu Mercure Częstochowa Centrum. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę miasta Lourdes oraz przedstawiono szczegóły dotyczące uruchomienia nowej linii.

Pierwsze rozmowy pomiędzy przedstawicielami polskiego i francuskiego samorządu oraz lotnisk miały miejsce 3 lata temu. Temat był kontynuowany podczas kolejnych spotkań m.in. w Lourdes i w Częstochowie. Ostatecznie portom lotniczym i operatorowi linii lotniczych udało się doprowadzić do porozumienia, którego skutkiem będzie, obsługiwane przez Ryanair, bezpośrednie połączenie pomiędzy lotniskami Kraków Balice i Lourdes-Tarbes-Pyrénées. Od 26 marca między miastami, dwa razy w tygodniu (czwartek, niedziela) będą realizowane bezpośrednie połączenia lotnicze. Ceny biletów (w jedną stronę) będą się rozpoczynać od 179 zł. Odległość lotniska od Lourdes to 10 km (koszt przejazdu to 2 euro).

– Ta linia do Krakowa jest dla nas bramą do Częstochowy, z którą współpracujemy od dawna – podkreślała mer Lourdes Josette Bourdeu. – Wiem, że wielu mieszkańców naszego regionu chciałoby odwiedzić Częstochowę i Kraków, mam też nadzieję, że sporo osób z Częstochowy i okolic skorzysta z okazji, żeby odwiedzić Lourdes i atrakcje turystyczne regionu Pirenejów.

Oprócz linii Kraków-Lourdes, planowane są kolejne bezpośrednie połączenia, m.in. pomiędzy Lourdes i Fatimą oraz Fatimą i jednym z lotnisk w Polsce.

foto: łs

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *