Rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA oddalają się od Łodzi

W środę, 17.sierpnia br. na Stadionie im.Władysława Króla w Łodzi zostało rozegrane pierwsze spotkanie 4.Rundy Eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Grający w roli gospodarza, Dynamo Kijów przegrało z Benficą Lizbona, 0:2. Rewanż zostanie rozegrany we wtorek, 23.sierpnia br. o godzinie 21:00 na Estádio da Luz. Mecz “na żywo” pokaże Polsat Sport Premium 1.

Kibice w naszym kraju znów mogli usłyszeć na żywo Hymn Ligi Mistrzów UEFA, ale tym razem w spotkaniu czwartej rundy eliminacyjnej nie wystąpiła drużyna z Polski.

W Łodzi zmierzyły się bowiem ze sobą : Dynamo Kijów (grające w roli gospodarza) oraz Benfica Lizbona. W pierwszym spotkaniu, którego stawką jest awans do Fazy Grupowej Ligi Mistrzów UEFA, lepsi okazali się Portugalczycy, którzy pokonali Dynamo Kijów, 2:0. Gole dla drużyny prowadzonej przez niemieckiego szkoleniowca, Rogera Schmidta zdobyli: Gilberto w 9.minucie i Gonçalo Matias Ramos, który w 40.minucie spotkania ustalił wynik meczu.