Jubileuszowa 10. edycja Konkursu Zielona Pracownia


W Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyła się impreza wręczenia nagród w ramach 10. edycji Konkursu Zielone Pracownie, gdzie zostało uhonorowanych 70 laureatów. Łącznie Fundusz w tym okresie dofinansował aż 609 ekopracowni na kwotę przekraczającą 26 mln złotych.

 

„Cieszy mnie, że jako Fundusz mamy możliwość wspierania edukacji ekologicznej poprzez udzielanie dofinansowań na wyposażenie miejsc, które nie tylko służą do nauki, ale i miłego spędzania czasu przez uczniów i nauczycieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim samorządowcom za wsparcie inicjatywy oraz zachęcanie szkół do udziału w konkursie, jak i za zabezpieczenie wkładu własnego na realizację tego ważnego zadania. Należy pamiętać, że Konkurs Zielone Pracownie, to przede wszystkim inwestycje w przyszłość naszch dzieci” – Powiedział Mateusz Pindel, Prezes Funduszu. W uroczystości uczestniczyła również Iwona Gejdel-Targosz, Zastępca Prezesa oraz Michał Kopański – II Wicewojewoda Śląski i Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

Ekopracownie to konkurs cieszący się największą popularnością ukierunkowany na doposażenie i rozwój placówek oświatowych w zakresie przyrody, biologii, geografii, chemii czy fizyki. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom szkoły mają możliwość zakupu profesjonalnego sprzętu do nauki, który czasami jest bardzo drogi. Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach Mateusz Pindel otworzył galę wręczenia nagród, gratulując nagrodzonym oraz doceniając pomysłowość i kreatywność wszystkich wniosków, które wpłynęły do Funduszu. Podczas imprezy byliśmy świadkami występu Szkolnego Zespołu “Romanecka” z Zespołu Szkół nr 6 w Sopotni Małej oraz zespołu ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łaziskach Górnych.

Dziękujemy za współpracę przy organizacji imprezy Śląskiemu Ogrodowi Botanicznemu oraz Chorągwi Śląskiej ZHP.

RED

Fot. WFOŚiGW Katowice

 

 

  • Kolumnę dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
  • Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.
Podziel się:

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *