Budowa kadry AZS-u na finiszu. Nowakowski kolejnym siatkarzem biało-zielonych!


Budowanie drugoligowej kadry Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa jest niemal na finiszu. Jednym z ostatnich siatkarzy, który podpisał umowę z biało-zielonymi jest Michał Nowakowski, który właśnie w AZS-ie spędzi swój pierwszy seniorski sezon. Dla 19-letniego przyjmującego będzie to czwarty rok w klubie spod Jasnej Góry.

 

Podjąłem decyzję o pozostaniu w klubie, ponieważ tworzy się tutaj fajny projekt, doświadczeni gracze będą idealnym wsparciem na pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce. Dodatkowym atutem jest gra w najmocniejszej grupie drugiej ligi. Mam nadzieję, że czeka nas ciekawy sezon i już teraz chciałbym zaprosić kibiców na nasze mecze i do wspierania naszej drużyny – mówi o swojej decyzji przyjmujący AZS-u.

Mierzący 190 centymetrów wzrostu przyjmujący swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w drużynach UKS-u Volley Wałcz oraz Noris Wałcz, a następnie występował w MMKS-ie Maraton Świnoujście. 19-latek do Częstochowy trafił przed sezonem 2017/2018. Na co dzień nasz przyjmujący uczył się i trenował w SMS-ie PZPS Spała. W przeciągu trzech sezonów w drużynach Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa Nowakowski wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów oraz trzy medale mistrzostw Śląska (złoto i srebro w juniorze oraz srebro w kadecie). W zakończonym niedawno sezonie 2019/2020 jako kapitan drużyny juniorów wraz z kolegami stanął tuż za podium mistrzostw Polski. Nowakowski w ostatnich sezonach otrzymywał także powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. W sezonie 2018/2019 z kadrą kadetów sięgnął po mistrzostwo Europy Wschodniej, gdzie został wybrany najlepszym siatkarzem drużyny, pełniąc przy tym funkcję kapitana.

Michał Nowakowski to jeden z ostatnich transferów Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa w bieżącym okienku transferowym. Przypomnijmy, że wcześniej za pozostanie w klubie zdecydowali się Jędrzej Brożyniak, Damian Zygmunt oraz Kacper Skopiński. Do klubu wrócili Łukasz Pałuszka oraz Damian Czyżyk, a transferowym hitem było ściągnięcie doświadczonego przyjmującego Michała Żuka. Wkrótce powinniśmy poznać także nazwisko nowego atakującego AZS-u.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *