Raków Częstochowa i Tauron – umowa sponsorska na kolejny rok


Piłkarski Mistrz Polski Raków Częstochowa i Grupa Energetyczna Tauron, poinformowały 7 lipca 2023 roku o przedłużeniu wzajemnej współpracy. Tauron przeznaczył kolejne wsparcie finansowe dla częstochowskiej drużyny.

– Sukces rodzi się z ciężkiej pracy, solidności i dbałości o detale, tak działa Raków Częstochowa i jak widać przynosi to wielkie sukcesy, czyli Mistrzostwo Polski. Cieszę się, że jako firma jesteśmy częścią tej wielkiej drużyny, że mieliśmy w tym sukcesie swój udział. Jestem przekonany, że nowa umowa nadal będzie wspierać realizację naszych celów biznesowych – wyjaśnia Paweł Szczeszek, Prezes Grupy TAURON  (cytat: https://media.tauron.pl/).
Umowę podczas konferencji prasowej podpisali: ze strony Tauronu – Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Artur Warzocha i Wiceprezes Zarządu ds. Handlu Tomasz Szczegielniak oraz ze strony Rakowa Częstochowa Prezes Zarządu Piotr Obidziński. Umowa jest de facto – jak podkreślił wiceprezes Warzocha – naturalnym przedłużeniem kontraktu sponsorskiego podpisanego przed rokiem. – Po takim sezonie sportowym, który zakończył się wielkim sukcesem Rakowa i zdobyciem tytułu mistrza Polski, przedłużenie umowy nastąpiło w naturalny sposób. Teraz jednak są nowe plany, chcemy także rozwijać sport dziecięcy i młodzieżowy i z sukcesem promować swoją markę — zapowiedział Artur Warzocha, Wiceprezes Tauronu ds. Korporacyjnych. 

Podopiecznych trenera Dawida Szwargi już we wtorek 11 lipca czeka mecz pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzą się w nim na własnym boisku z Florą Tallinn, która jest czternastokrotnym mistrzem Estonii.

Cztery dni później, również w Częstochowie, Raków zagra o Superpuchar z Legią Warszawa, w następny wtorek rewanż z Florą w Tallinnie, a w kolejną sobotę, 22 lipca, na inaugurację rozgrywek ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

Tauron to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dostarczający energię elektryczną do prawie sześciu milionów klientów. Firma od wielu lat realizuje misję społecznej odpowiedzialności biznesu, angażując się w działalność społeczną i szerokie wsparcie sportu. Koncern wspiera żużel, hokej, piłkę nożną, a także organizuje piłkarski TAURON Junior Cup.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *